Enpara kart kaybolursa ne yapmalı
enpara kart kaybolursa ne yapmalı

Genelde işlem yapacağınız zaman cüzdanındaki yerine baktığınız banka ve kredi kartlarını daha önce kaybetmiş olsak dahi farkına vardığımız zaman üzülür ve bir anda ne yapacağımızı şaşırırız. Özellikle kredi kartımızın kaybolması demek insanın kafasında bazı soru işaretleri bırakır. Bunların başında çaldırıp çaldırmadığınız, başkalarının kart limitini tüketip tüketmediği gibi hususları sizde dikkatleri çeker. Enpara kartım kayboldu ne yapmalıyım diyen birisi için çözüm yolları bulunmaktadır.

Enpara kartınız kaybolduğunda şu adımları izleyin;

  • İllaki bankaya gidilmesi gerekmez, Enpara hizmetini internet üzerinden aldığınız ilgili numaraya ulaşarak bankayı bu durumdan haberdar etmeniz gerekli.
  • Danışma hattından sizlere yaşadığınız ya da yaşayabileceğiniz herhangi bir olağan duruma göre telesekreter tarafından sorular sorulacak ve sizin durumunuz hangisi ise o numarayı tuşlamalısınız. Aksi takdirde işinizi telefondan halledemeyebilirsiniz.
  • Telefondan seçmiş olduğunuz kararınız kartınız kaybolduğu için “kart bloke” ve “iptal et” seçeneklerini seçmeniz gerekiyor.
  • Yapacağınız arama illa cep telefonu olmak zorunda değil. Eğer bir ihtimal cep telefonunuz yoksa aramanızı ev telefonundan da gerçekleştirebilmeniz olağan.
  • Telesekreter tuşladığınız numaraya göre sizi bir danışmana yönlendirecektir.
  • Danışmanın size sorduğu ve sizden istediği bilgileri vermeniz şart.
  • Daha sonra durumunuzu izah etmelisiniz ki görevli (ya da danışman) size bu konuda yardımcı olabilsin.
  • Görevlinin sizin için yapabileceği kaybolan kartınızı iptal etmek ve yerine yaklaşık olarak bir hafta on gün içerisinde yeni bir kart sunmaktır.
  • Yeni gelen kartınız diğer kartınızdan farklı olmayacaktır. İçerisindeki bakiye ve kullanım şartları değişmeyecek, borçlarınız da sıfırlanmayacaktır. Halk arasından bazı kimselerin uydurduğu bu düşüncelere inanmamanızı ve kanmamanızı temenni ederiz.

Günümüz yıllarında oldukça fazla kullanım alanına sahip kartların başına kaybolabilme, bulamama ya da gittiğiniz herhangi bir yerde unutabilme gibi durumlarla baş başa kalınabilir. Bu tür durumlar oldukça olağan hallerdir. Sizlerin yapması gereken bilinçli bir kredi kartı kullanıcısı olup sağlıklı düşüncelerle fevri davranışlara izin vermeden sakin bir şekilde soğukkanlılığınızı koruyarak yapılan hatayı düzeltmeniz gerekiyor.

Elbette ki kartınız gittiğiniz herhangi bir mağaza ya da markette unutabilir ya da ev içerisinde nereye kaldırdığınızı hatırlamayabilir hiç olmazsa çalınmış olma ihtimali üzerinde durabilirsiniz. Bu tür olaylarda yapmanız gereken ilgili bankayı, yani Enpara bankacılığını, durumdan haberdar etmeli ve sonra gereken prosedürleri uygulamalısınız.

Enpara kart müşteri hizmetleri numarası nedir?

Enpara kartınız kaybolduğunda zaman kaybetmeden 0850 222 0 900 QNB Finansbank Çağrı Merkezi ile iletişime geçmelisiniz. Talebiniz üzerine kartınız iptal edilecek ve yenisi size gönderilecektir.

4 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir