Emlak konut borc sorgu
emlak konut borc sorgu

Her geçen gün vatandaşlardan alınan ücretlerde farklılıklar gösterse de, aynı zamanda gelirlerin sağlanması ve kontrolü amacıyla geliştirilen sistemler yardımıyla borç sorgulama ve tahsilat işlemleri de geliştirilmiştir.

Emlak Konut Borç Sorgulama

Günümüzde borç sorgulama işlemleri eskiden olduğu gibi kurumlarda uzun sıralar bekleyerek yapılmıyor. İnternet üzerinden sadece birkaç tık ile borç sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Emlak konut borç sorgulama işlemlerinizi de internet üzerinden çok basit bir şekilde yapabilirsiniz. Bu tarz borç sorgulama işlemlerinin internet üzerinden yapılabiliyor olması insanlar için çok büyük bir avanta diyebiliriz.

Borcumu Nasıl Öğrenebilirim?

Sizlere Emlak Konut borcunuzu en basit öğrenme şeklini detaylı bir şekilde anlatarak açıklayacağız.

-İlk olarak kullandığınız internet tarayıcısından Emlak Konut’un resmi web sitesine girmelisiniz. Bu web sitesi; emlakkonut.com.tr adresidir.

-Siteye girdikten sonra “online işlemler” seçeneğine tıklamanız gerekiyor. Online işlemler sitenin üstünde sağ köşede ve sitenin altında ortada yer almaktadır.

-Bu seçeneğe tıkladıktan sonra sizden TC Kimlik No veya başka bilgiler girmeniz istenecek. Eğer bu bilgileri bilmiyorsanız sorgulama işlemine devam edemezsiniz.

-Sizden istenen bilgileri eksiksiz olarak girdiğiniz zaman resimde gördüğünüz güvenlik kodunu girmeniz istenecek. Büyük ve küçük harfe duyarlı olan bu kodu eksiksiz olarak yazdıktan sonra “giriş” butonuna tıklayarak borç sorgulama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Diğer resmi kurumlara olan borçlarınızda olduğu gibi emlak konut borçlarınızı öğrenebileceğiniz bir portal ise e-devlet portalıdır. Bu site Türkiye’de faaliyette olan bütün resmi kurumları bir çatı altına toplayarak vatandaşlara hizmet vermektedir. Ancak bu siteye girebilmeniz için PTT şubelerinden alacağınız şifre ile giriş yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir