Dogum kredisi veren bankalar
dogum kredisi veren bankalar

Günümüzde alacağınız hizmet ve mallar için nakit ihtiyacı oluşabilmektedir. Bu ihtiyaçlardan birisi de dünyaya yeni gelecek çocuğunuzun doğum masrafları için olabilir. Çünkü doğum esnasında başınıza gelecek olaylara bağlı olarak maddi olarak ihtiyaç hâsıl olabilmektedir.

Aileye katılacak yeni bir fert ile en mutlu gününü yaşayacak olan anne ve babalar için maddi zorlukların aşılmasında bankalar finans olarak kullanılabilir. Parasal ihtiyaçların ilk adresi ise finans kuruluşları olan bankalardır.

Doğum Masrafı Kredileri

Bankaların verdikleri kredi imkânı genellikle bütün koşulları kapsar ve tüketici kredisi adı altında verilebilir. Eğitim, sağlık, tatil veya tadilat masraflarınız için kredi kullanabileceğiniz gibi doğum masraflarınız içinde kredi kullanabilirsiniz. Bazı bankalar dönem dönem doğum masrafı kredileri açmaktadır. Bu kredi fırsatları annenin hamilelik sürecini ve doğum sürecini sağlıklı bir şekilde gerçekleştirebilmesi için açılmaktadır.

Bankalar, doğum kredisi verirken genellikle farklı vade ve faiz oranları belirler. Her kredi kullanımında olduğu gibi doğum masrafları kredisi kullanılırken bankanın kişilerden istediği yerine getirilmesi gereken bazı şartlar bulunmaktadır.

Doğum masrafları kredilerini bankalar bazı dönemlerde açarlar. Her dönemde açık olması kampanya dışında kalacaktır.  Yani bütün bankaların bu türde kredisi her zaman vardır diyemeyiz. Yazımızda sizlere genellikle doğum masrafı kredileri açan birkaç bankayı belirteceğiz. Doğum masrafı kredisi imkânı tanıyan başlıca bankalar şu şekildedir:

  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Garanti Bankası
  • Yapı Kredi Bankası
  • Şekerbank

Doğum masrafı kredilerinin birbirinden farklı ödeme koşulları ve faiz oranları vardır. Bu yüzden bu krediler kullanıldığı sırada kişi hangi bankadan kredi kullanması gerektiğini, ekonomik durumunu da baz alarak detaylı bir şekilde araştırması gerekiyor.

Yeni doğum yapmış anneler ile birlikte bu kredi imkanı iki yaşındaki çocuğu olan kadınlara da verilmektedir. Alacağınız kredi ile hastane masraflarını ve bebek masrafları ile ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir