Denizbank kart ucreti iade 1
denizbank kart ucreti iade 1

Alışveriş dünyamızın vazgeçilemez unsuru olarak cüzdanlarımızdaki yerini kaybetmeyen kredi kartları,  doğru kullanım sağlandığı zamanlarda çok yararlı bir parçamız olarak her an yanımızda nöbet tutar. Ancak her şeyin bir sınırı vardır ve o sınırı aştığınız zaman sizin adınıza sıkıntılar çıkar.

Çıkan sıkıntılar zamanla kendini daha çok gösterse de bir alışkanlığımız vardır. O da kredi kartıyla alışveriş yapmaya devam edeceğimiz gerçeğidir. Ancak kredi kartı son ödeme günü geldiğinde içimizde bir burukluk bulunsa da bunu ödemekle mecburuzdur. Kredi kartı geri ödemelerinde en çok dokunan tarafı ise yapmadığınız harcamaların parasını ödemektir. Bu ödemelere örnek olarak da bankaların kestiği kredi kartı üyelik ücreti, kredi kartı aidatı gibi unsurlardır.

Denizbank Bonus Kredi Kartı Üyelik Ücretini Nasıl Geri Alırım?

Milyonlarla müşterisine hizmet veren Denizbank Bonus Kredi Kartınızdan kesilen üyelik ücretlerinin iadesi için başvuruda bulunabilmeniz mümkündür. Denizbank bu anlamda birçok müşterisini geri çevirmeden, kendi bünyesinde kolaylıklar sağlayarak iadelerinin sağlanmasında yardımcı olmaya çalışmaktadır. Bunun için bankaya ekstreniz de kesintiyi görmenizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz.

Bankaya iade için başvurdunuz ancak banka size olumlu cevap vermez ise yapabileceğiniz başka adımları atarak devam edebilirsiniz. Ancak bazı dönemlerde kesilen aidatlar için başvuruda bulunmanız çok mantıksız olacaktır. Çünkü Ekim 2015 tarihinde yapılan değişiklik ile birlikte kredi kartı aidatının bankalarca kesilmesi yasal hale getirildi. Yani bankaların bu ücreti kesmelerinde bir sakınca bulunmamaktadır. Ancak bu tarihten önceki kesintileriniz için başvurularınız mümkün olurken, bu da son on yıl ile sınırlı bırakılmıştır. Bu süre öncesine yine başvuru yapamazsınız.

Tüketici Hakem Heyetlerinin çok yoğun bir dönemden geçmesinin ardından yasal düzenlemelerin yapılması ile kesintiler şeffaf bir hal alırken, yoğunluk hakem heyetlerinin sırtından indirilmiş durumda. Heyete yapacağınız başvuru dilekçesi ile birlikte bankadan istenilen savunma sonrasında toplanan heyet sizin için bir karar alacaktır. Süreleri nedeniyle uygun olanlar kabul edilirken bu sürelerin dışındaki başvurunuz reddedilir.

Çıkan karar size PTT yoluyla, Tebligat Kanuna göre sizlere tebliğ edilir ve süresi içerisinde itiraz olmazsa bu ücreti bankanız sizlere geri ödeyecektir.

Burada sizler için Tüketici Hakem Heyetinin vermiş olduğu,  Denizbank Kredi Kartı Aidatının iadesine hükmü ile karar verilen bir gerçek karar örneğini sizler için paylaşıyoruz.  Denizbank Kredi Kartı Karar Örneği için tıklayınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir