Denizbank banka kartı şifre alma
Denizbank banka kartı şifre alma

Bankalar tarafından sunulan kartlar, temelde banka ve kredi olmak üzere ikiye ayrılmaktadır. Kredi kartlarında belirlenen limit kadar alışveriş yapılırken bankaya borçlanılmaktadır. Kişi, borcunu ister tek seferde isterse de taksitler halinde ödeyebilmektedir. Banka kartı ise kişinin Vadesiz TL hesabındaki bakiyesi doğrultusunda harcamaya izin vermektedir. Denizbank banka kartı, birçok özelliği ile müşterilerine kolaylık sunmaktadır.

Denizbank banka kartı sahipleri, mobil uygulama üzerinden hesaplarındaki bakiyelerini ve harcamalarını kontrol edebilmekte ve aynı zamanda kampanyalara katılabilmektedir. Banka kartının temassız özelliği isteğe göre açılıp kapatılabilmektedir.

Temassız özelliğini kullanan müşteriler, tek seferde 750 TL’ye kadar olan harcamalarını bu şekilde gerçekleştirebilmektedir. 750 TL’yi geçen işlemlerde şifrenin girilmesi gerekmektedir.

Denizbank Banka Kartı Başvurusu

Banka kartına sahip olmak için öncelikle hesap açtırmanız gerekmektedir. Bu adım için başvuru yapmanız gerekmektedir. Kart başvurusu yapmak için öncelikle herhangi bir Denizbank şubelerine gidip, isteklerinizi dile getirmeniz yeterli olacaktır. Bankaya gitmek için vakit bulamıyorum diyorsanız, telefon aracılığıyla başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Hesap açtırdıktan sonra şifrenizi temin edip, hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Hesabınız aktif olduktan sonra kartınız üzerinizde olmadan işlem yapabilir, fakat hesap açtırmadan hiçbir fırsattan faydalanamazsınız.

Denizbank banka kartı şifresi alma
Denizbank banka kartı şifresi alma

Denizbank Banka Kartı Şifre Belirleme

Banka kartı şifresini almak için aşağıdaki kanallardan birini tercih edebilirsiniz:

 • Denizbank mobil uygulaması,
 • İnternet bankacılığı,
 • 0850 222 0 800 numaralı Denizbank müşteri hizmetleri.

Yeni Denizbank kartınıza SMS ile kart şifresi almak için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • Telefonunuzun SMS bölümüne giriniz.
 • SIFRE boşluk, 4 haneli oluşturacağınız şifre boşluk, kart numaranızın son dört hanesi ve kartın arkasında bulunan üç haneli güvenlik kodunu yazdıktan sonra 3280’e SMS gönderiniz.
 • Örnek: SIFRE 6789 6677184

Denizbank Banka Kartı Temassız Özelliği Açma

Denizbank banka kartı müşteriye teslim edildiğinde temassız özelliği kapalıdır. Müşteri POS veya ATM üzerinden ilk şifreli işlemini yaptığında temassız özelliği otomatik olarak açılmaktadır. Bu işlemin ardından karttaki temassız özelliğini açıp kapatmak için şubelere ve telefon bankacılığına başvurulmalıdır.

İnceleyebilirsiniz: Denizbank Havale, FAST ve EFT Transfer Ücretleri

Denizbank Banka Kartı Şifre Değiştirme

Banka kartı şifresini mobil uygulama üzerinden değiştirmek için aşağıdaki adımları takip ediniz:

 • DenizKartım uygulamasına giriş yapınız.
 • İşlemler menüsünü seçiniz.
 • Menü içerisinden “Kart Hareketleri ve Ayarlar” seçeneğine tıklayınız.
 • Karşınıza çıkan seçenekler arasından “Kart Ayarları”nı seçiniz.
 • “Kart Şifresi Değiştir” seçeneğine tıklayarak işleminizi gerçekleştiriniz.

Daha detaylı bilgi için: Denizbank

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir