Borsada para kazanma yollari
borsada para kazanma yollari

Kısa vadeli bir zaman söz konusu olduğunda ve yatırım denildiği zaman aklımıza öncelikle borsa gelmese bile kesinlikle birkaç alternatifiniz bulunmaktadır. Siz paranızı kısa bir süre de değerlendirmek istiyor ve belli bir miktarını da artırmak isteyen kişiler için hangi yönde ve borsa da yatırım yapmak gerektiğini araştırmalısınız. Maksimum birkaç aylık gibi bir sürede borsada para kazanma yolları hayalini kuran kişiler, birçok kişinin de elindeki meblağdan olduğu bilinmektedir. Durum böyle olduğu zaman da bu konudaki endişeler oldukça artmaktadır.

Pe ki Borsada nasıl kazanacağız?

Borsada kazanmak için ve özellikle de kısa vadeli yatırım yapıp para kazanmak istiyorsanız eğer spekülatif adı verilen hisselere yönelmeniz gerekir. Ayrıca yüksek meblağ getiri beklentisine de girmeden az bir kazancın sizin için kabul edilebilir olması gerekiyor. Öncellikle borsayı öğrenip daha sonra kazanmayı beklemeniz gerekir.

Kısa vadede yatırım

Eğer çok vaktiniz yoksa ve siz borsada kısa sürede iyi bir kazanç elde etmek istiyorsanız, belgesellerde gördüğümüz avını bekleyen bir aslan edasında davranmalısınız ve vakti geldiğinde doğru hamleyi yapmalısınız. Yani açıkçası gördüğünüz her kıpırtıya atlamak doğru değildir. Bunun yerine doğru hareket için beklemelisiniz. Bu da iyi bir deneyim edinmeyi beraberinde gerektiriyor. Tecrübesiz bir borsacının borsada para kazanma yolları hamlelerini tam olarak analiz edebilmesi pek de mümkün olmayabilir; fakat tecrübesi arttıkça gerçek hareketleri yakalama konusunda daha da ustalaşacaktır.

Borsada uzun vadeli işlemlere yatırım denilmesi daha doğru olacaktır. Kısa dönemde alım satım yapılmasına da borsada oynama diyebiliriz.  Yatırım ile para kazanmak daha doğru olur. Ancak yatırımı yaparken ayırdığınız bütçenin borç karşılığı olmaması, kredi çekilerek yapılmaması önemli bir husustur. Yatırımcıların bu hatalara düşmesiyle tasarruf edilmediği gibi paralar kazanılması tartışılır bir duruma gelir. Uzun vade yatırımı yapan borsacılar zamanla daha iyi hareket etmektedirler ve mantıklarını çalıştırarak yavaş hareket ederler. Ancak bu tipteki yatırımcılar paraya kısa vadeli yatırımcılar kadar değer vermediklerini söylersek yanlış olmaz.

Borsa alım satımlarında olur olmaz kişiler, bilgileri olmasalar ve alım satım yapmasalar dahi sizlere fikirler verir nasıl hareket etmeniz gerektiğini söylerler. Bu söylemler ile para kazanabilirsiniz ya da kaybedebilirsiniz. Her iki şekilde de bu kişilerin tavsiyelerine uyulmaması size bağlı olsa da gerçek deneyimi kazanan borsacılar bu hareketlerden uzak durmaya çalışırlar.

Borsa da para kazanmanın en kolay yolu doğru hisse senedini bulup almaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir