Borsada kisa vadede nasil kazanilir
borsada kisa vadede nasil kazanilir

Borsa, bilene kazandıran, bilmeyene kaybettiren bir sistem olarak tanımlanabilir desek yanlış olmaz sınırım. Şöyle olacak ki, ekonomi, finans ve yatırım alanında tecrübesi olmayan kişilerin, kısa vadeli yatırımlarda genel olarak zarar ettiği ortadadır. Elbette ki bu alanda oldukça tecrübeli olan ve hisse senetlerinin akışlarını oldukça iyi takip ve tahmin eden kişilerin de yüksek gelir ettiği bir sistemdir. Bundan dolayı genel olarak yeni başlamış kişilerin, borsada kısa vadede nasıl kazanılır sorularından sonra, bir hafta içerisinde para kazanma hissiyatı ile birlikte zarar etmek daha olağan bir durum olarak karşılaşılmaktadır. Bundan dolayı, ekonomi, finans ve yatırım alanlarında tecrübe kazanmanız, daha öncesinde hiçbir tecrübeniz yok ise ilk olarak sanal paralar ile borsaya giriş yapmanız gerekiyor.

Borsa Eğitimi

Elbette ki yine bu alanda sizlere verilecek olan profesyonel danışmanlık hizmetleri ve eğitimler, borsa da nasıl para kazanacağınız yönünde bilgiler iletecektir. Elbette ki bu iş biraz da şansa bakıyor olurken, alınan eğitimler de, sadece temel mantık kişilere aşılanmaktadır. Fakat yine de bu piyasa hakkında bilgisi olmayan, henüz giriş aşamasındaki kişilerin bir çok platformda uygulanan sanal eğitimlere katılması kendi yararlarına olur. Sonrasında ise piyasanın ve hisse senetlerinin değerine kalmış bir durum olarak borsada kısa vadede nasıl kazanılır sorularının cevabı ortaya çıkıyor.

Spekülatif Hisseler Kazandırıyor.

Eğer ki uzun vadeli yatırımlara vaktiniz yok ve tercihinizi kısa vadeli yapacaksanız, sizler için spekülatif hisseler daha mantıklı olacaktır. En yüksek kazanç uzun vadeli yatırımlarda olsa da, yine düşük kazançları da borsada kısa vadede nasıl kazanılır sorularınıza spekülatif hisse senetleri ile cevap alabilirsiniz. Eğer bu senetlerden almak istiyorsanız günlük olarak en azından 8-10 hisse senedini takip etmelisiniz ve senet değerlerinin düştüğü zamanlarda alım yaparak yükselişe geçtiğinde kâr ettiğiniz zaman satış yapmalısınız. Takip ettiğiniz bu hisse senetlerinde sürekli işlem yaptığınız zaman kazanabilirsiniz ancak bir senedin seans içerisinde en fazla yükseleceği rakam ile en fazla düşeceği rakamlar mevcuttur. Analizlere bakarak yardım alabileceğiniz bu rakamlar zirve noktalarında iken uzak durmak en önemli hususlardan birisidir. Aldığınız hisse senedi düşüş periyodundaysa fazla düşmeden elinizden çıkarmalısınız. Zira satış emri verildiğinde alıcı olmadığı zaman bu hisse senetleri elinizde kalır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir