Borsada para kazanma taktikleri
borsada para kazanma taktikleri

Borsada işlem yapabilmek için yapmayan isteyen kişi bazı koşulları sağlamalıdır. Yatırım yapılabilecek bir bütçe, aracı bir firma ve tanımlaması yapılmış bir banka hesabı bu işlemlerin olmazsa olmazları arasında. Bundan sonrası ise yapılacak akıllı yatırımlara ve aracı kurumun size vereceği destek ile şekillenecektir. Bu anlamda size verilecek destek çok önemli olduğu gibi yatırımcının bu destekleri takip etmesi yararına olur. Her ne kadar “kesin taktik” diye bir şey olmasa da, genel olarak borsada para kazanma taktikleri mevcuttur.

Temelden Kavramak

Borsada işlem yapmak ve en önemlisi de para kazanmak için, borsanın temel çalışma mantığını bilmek gerekir. Kimsenin bilmediğiniz bir yere para yatırma gibi bir düşüncesi olamaz. Borsada para kazanmak temelde şudur;  ucuza alıp, pahalıyken satmak. Tıpkı yazın domatesi ucuzdan alıp, kışın en pahalı olduğu dönemde satmak gibi. Bu işlem, borsada para kazanmanın temel kuralıdır.

Hisse Düşüş – Kalkışları

Temeli kavradınız ve ucuza alıp pahalıya satmanız gerektiğiniz biliyorsunuz. Bu ucuza alıp, pahalıya satabilme işlemi için hisselerin düşüş ve yükseliş anlarını önceden görebilmek, bunları iyi analizler ile gerçekleşmeden anlayabilmek gerekmektedir. Bir şeyin değerinin düşmesi, o şeye olan talebin az olmasına rağmen, o şeyden çok fazla bulunmasıdır.

Borsa’da geleceği görmek, kazancın temel taşıdır. Hangi senedin ne zaman hangi aşamaları geçeceğini, bu aşamalar sonucunda değerinin artıp artamayacağı hususlarının değerlendirilmesi ile verilen kararlar sayesinde alınan senetler, değerinin artması sonucu satışının gerçekleştirilerek yatırılandan çok daha fazla kazanılmasıdır. Herkes çok paralar kazanmak ister, ancak firmaların takibi, kar payları ve değer kazanma vakitlerini önceden tahmin edebilmek önemlidir.

Uzun Vadeli Yatırım

Borsada para kazanma taktikleri içinde belki de en risksiz olan yöntemlerden birisidir; kendini kanıtlamış firmaların hisselerine yatırım yaparak, uzun vadede para kazanmak. Bu hem kısa vadeli yatırımlara göre daha risksizdir, hem de kısa vadede gerekli olan bilgi ve birikimi gerektirmemektedir.

İlginizi Çeken Alanlara Yönelin

Yatırım yaparken ilginiz olan alanlara yönelmeniz, sizin hem hisseleri takip ederken sıkılmamanıza, hem de hisseler ile ilgili önceden fikir yürütmenize olanak sağlayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir