Bankadan oncelikli sira alma
bankadan oncelikli sira alma

Günümüzde bankalarla ile ilgili muhakkak her zaman bir işimiz olmuştur. Ve bir işimiz olduğunda müşteri hizmetlerini veya mobil bankacılığa girmeden bankaya gitmemiz gerekebilir. Ve en çok sinir olduğumuz hususlardan birisi olan sıra bekleme stresidir. Biz toplumlar beklemeyi sevmeyen hemen işimizi halleden insanlar olduğumuz için bankada sıra beklemekten sıkılırız, Hele bir de önünüzde bekleyenlerin sayısı çok ise bu durum sizi daha çok sıkıcı yapar. Tabi sıranızı ön sıralara almakta sizin elinizde Şubelerde öncelikli sıra nasıl alınır? Sıranızı ön sıralara alarak işinizi en kolay yoldan nasıl görebilirsiniz onu anlatalım. Banka önceliği devamlı müşterisi olan kişilere ve o banka ile çalışan kişilere vermektedir.

Cepten Banka Şubesine Randevu

Bankada sıra avantajı sağlamak ve fazladan süre kaybı yaşamamak adına bankalar teknoloji yardımı ile şubeye gitmeden işlem sırası tahsis etme yoluna gitti. Özellikle dijital bankacılık şubesini kullanan kişilerin yapacağı bir iki işlem sayesinde bankadaki işlem için randevu alabilir ve zaman kaybetmemiş olur. Cep telefonu uygulamaları üzerinden sıra hizmeti veren başlıca bankalar ise Ziraat Bankası ve QNB Finansbank olarak sıralayabiliriz.

Bankada hesabınız yoksa sıra uzuyor.

Ama eğer bankanın müşterisi değil iseniz öncelikli sıra almanız biraz imkânsız gibi gözüküyor. Gişeden normal bir sıra alan kişi saatlerce sıranın gelmesini bekler. Ama bankanın müşterisi iseniz öncelikli sıra alabilirsiniz. Bu öncelikli şube almak bankadan bankaya göre değişiklik göstermektedir. Mesela çoğu banka, vergi numarası ile alınan müşterilerine en öncelikli olanak tanımaktadırlar. Vergi numaranız yoksa bankaya ait kredi kartınız veya maaş kartı gibi o bankanın kartlarından birisi var ise kart ile de öncelikli sıra alabilirsiniz. Kimi bankalarda ise kartınız yanında yoksa eğer o bankanın müşterisi iseniz TC. Kimlik numarası ile sıra almanızı öncelik tanımaktadır.

Mesela örnek verecek olursak bu kimlik numarası Finans bankta mevcuttur. Öncelikli sıra alarak, banka müşterisi olmayan ve sizden önce sıra almış olan kişilerin önüne geçmiş olursunuz. Ama bu da haksızlık olmuş olur. Siz olun hak yemeyin o kişilerin önüne geçmeyin öncelikli sıra almayın ve normal diğer müşterilerle beraber bekleyebilirsiniz ama aceleniz var ise alabilirsiniz…

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir