1 4
1 4

Kişiler, kart işlemlerini ankarakart.com.tr adresi üzerinden komisyon ödemeden online bakiye yükleme olanağına sahiptirler. Burada güncel kart hareketlerinizi görüntüleyebilir, serbest- indirimli kart başvurularınız için e-randevu alabilir, var olan tam AnkaraKart’ınızın çalınma ya da kaybolma gibi durumlar karşısında önlem almak için kişiselleştirme işlemlerinizi kolaylıkla yapabilirsiniz.

İnternet üzerinden dilediğiniz AnkaraKart’a para yükleme işlemini gerçekleştirebilir ve sizlere özel olarak sunulan avantajlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz. Peki AnkaraKart’a internetten para yükleme işlemi nasıl yapılır?

AnkaraKart’ınıza ya da başka bir kişiye ait AnkaraKart’a kredi kartı yardımı ile TL yükleme yapma olanağınız mevcuttur. Bu şekilde yükleme işlemlerinizi dilediğiniz yerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Gişe, bayi, Smart ya da MiniBanko cihazlarınızda uzun kuyruklar bekleyerek vakit kaybı yaşamamış olursunuz.

 

 

Ankarakart i̇nternetten yükleme nasıl yapılır?

 

 

AnkaraKart Nedir?

Toplu taşıma araçlarını tercih eden kişilerin devamlı olarak yanınızda taşımanız gereken şehir içi ulaşım kartına AnkaraKart adı verilir. EGO’ya bağlı bulunan bütün taşıma araçlarında yer alan kart okuma cihazlarına yakın şekilde kullanılan temassız akıl karttır. Cihazın üst tarafında bulunan kart okuma bölümüne yerleştirilmiş olan tek geçiş özel olarak sunulan manyetik biletlerden meydana gelen AnkaraKart sayesinde oldukça hızlı, pratik ve ekonomik şekilde ulaşım yapmanın keyfini çıkarabilirsiniz.

Ankara Kart Nasıl Alınır?

Ankara’da yer alan toplam yedi farklı alanda AnkaraKart İşlem Merkezleri mevcuttur. Bu alanlardan AnkaraKart’ınızı teslim alabilirsiniz. Bu noktalar; Kızılay Kart İşlem Merkezi, Beşevlerde yer alan Kart İşlem Merkezi, Dikimev’de yer alan Mobil İşlem Merkezi, EGO İşlem Merkezi ve Akköprü İşlem Merkezi hizmet sağlamaktadır.

Öğretmen ve Öğrenciler için AnkaraKart

Ankara’da yaşayan öğretmen ve öğrenciler için de AnkaraKart mevcuttur. Sizlerden istenilen belgeleri temin ederek AnkaraKart İşlem Merkezleri’ne başvuruda bulunabilirsiniz. AnkaraKart kişiye özel bir kart olmaktadır ve kartın bir başkası tarafından kullanılması söz konusu olamaz. Kartın sahibi dışında ikinci kişi tarafından kullanılması yasaktır. Eğer yasak olmasına karşılık kartı ikinci kişinin kullanımı fark edildiği taktirde karta el konulmaktadır.

AnkaraKart Biniş Ücretleri

AnkaraKart 1 kişi biniş fiyatı tam: 2,50 TL ve indirimli: 1,75 TL’dir

Kullan At Bilet 1 Kişi Biniş Fiyatı tam: 3,00 TL, indirimli yok

 

 

Ankarakart i̇nternetten yükleme nasıl yapılır?

 

 

AnkaraKart Çeşitleri

İndirimli AnkaraKart

Öğretmen ve öğrencilerin istenilen belgeleri temin ederek faydalanabildiği kar çeşididir. AnkaraKart İşlem Merkezi’ne başvuru yaparak alınabilen kişiselleştirilmiş kart olma özelliğine sahiptir. İkinci kişiler tarafından kullanımı yasaktı ve bu gibi durumlar ile karşılaşıldığında kart el konularak kara listeye alınır.

Serbest AnkaraKart

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından ihtiyaç sahibi olan kişi ile bazı kurum çalışanlarına sunulan, ücretsiz ya da belli bir süreli ücretsiz geçiş imkânı tanıyan kartlara denilir. Serbest AnkaraKart’ları temin edebilmek için Kart İşlem Merkezleri’ne başvuru yapabilirsiniz.

Kullan At AnkaraKart

Tek geçiş yapmak isteyen kişilerin tercih ettiği ulaşım kartlarına verilen addır. Her bir geçiş için yeni bir kartın alınması zorunludur.

İndirimli AnkaraKart için Öğretmenlerden İstenilen Evraklar

Başvuruda bulunan öğretmenin sistem üzerinde T.C. kimlik numarasıyla sorgu yapılmaktadır. Eğer öğretmenin sistem üzerinde kaydı varsa herhangi bir belge getirmesi gerekmez. Öğretmenin fotoğrafı taratılır ve karı basılıp verilir. Sorgulamada sistemde kaydı bulunmayan öğretmenler ise indirimli AnkaraKart’tan faydalanabilmek için şu evrakları eksiksiz tamamlaması önemlidir. işte o belgeler;

  • MEB için: Maaş bordrosu ya da öğretmen kimliği fotokopisi
  • 1 tane vesikalık resim

İndirimli AnkaraKart için Öğrencilerden İstenilen Belgeler

  • Açıköğretim ve Üniversite Öğrencileri için;

Yeni öğretim dönemine ait olan öğrenci belgesi ve 1 tane vesikalık resim…

  • İlkokul, Ortaokul ve Lise öğrencileri için;

T.C. kimlik kartı ve 1 tane vesikalık resim…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir