Sgklilara kredi
sgklilara kredi

Türkiye’de faaliyet gösteren onlarca banka, tüketicilere ihtiyaç, konut ve taşıt kredisi imkanı sunmaktadır. Sunulan  bu bankacılık ürünleri tüketicilere çeşitli kampanyalar dahilinde sunulurken, her müşteri grubuna özel farklı krediler verebilmektedir. Farklı ve özel denilirken vade farkı, masraf farklılıkları ve faiz oranları gibi kişilere hitap edebilecek cazip fiyatlar bu kampanyalara şekil vermektedir.

Ülkemizde kişiler  bankalardan kredi kullanmak isterler ve ürünü kullanmak isterken de bankalardan kendilerini özel hissederek ayrıcalık talebinde bulunurlar. Bankalar kredi satışı yapabilmek için türlü yollara başvururken, diğer bankalarla yarışırken kişileri verdikleri kredi oranlarında ciddi indirimler sağlamazlar. Tüketici olarak sanırsınız ki bütün bankalar ağız birliği yapmış, aynı şeylerden bahsediyorlar. Fakat hiç bir banka zararına ürün pazarlamasında bulunmaz ve küresel olarak oranlar Türkiye’de belli seviyelerdedir.

Asıl konumuza dönersek bu kampanyalar dahilinde bankalar verdikleri kredilerin geri ödemesinin yapılması koşulu ile para verirler. Bunun için şartlarını öne sürerler ve gerekli şartların oluşumu sonrası kişiye kredi tahsisi yaparlar. Bu tahsis sırasında kişinin kredi notu ile alakalı düşük not problemleri bulunuyorsa bankanın eli biraz daha güçlenir ve verdikleri paranın faizini daha yüksek oranlarda tahsis ederler. Tabi tahsis edebilirlerse.

Son dönemdeki bayrak yarışında önemli bir yeri olan Akbank, maaş müşterilerine her olumsuzluğa rağmen ayrıcalıklar sunarak, tüketicilerin istekleri doğrultusunda vadeler, uygun faizler ile istenilen miktarlara kadar ulaşan krediler verirken, bir kampanya da SGK’lı yani Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak çalışan kişiler içinde bu ayrıcalıklardan faydalanma imkanı getirildi.

Kredim Akbank’ta kampanyası ile müşterilerine verdikleri kredi faizleri yüzde 1,29’dan başlayan oranlar ile maksimum 48 ay vade tahsis ediliyor. Kişi talep ettiği halinde ise 3 ay erteleme imkanı da bu kredi ile hakkınız olarak sözleşmenize eklenebiliyor.

SGK’lı Kredisine Başvuru Evrakları

Akbank kredilerine başvuru yapabilmeniz için internet sitesinden, Akbank 444 25 25 Telefon Şubesinden, Akbank Direkt Uygulamasından veya SMS kanalıyla yapabiliyorsunuz. Kredi kullanımında sizden talep edilebilecek belgeler ise kimlik belgeniz, adresinizi beyan edebileceğiniz bir dayanak belgeniz, maaş bordronuz veya iş yerinizden alacağınız gelir belgesi,  ve SGK Hizmetinizi gösterir döküm belgeniz başlıcaları.

Ayrıca emekli kişilerde maaşlarını Akbank’a taşımaları halinde promosyon ayrıcalıklarından faydalanırken farklı kredi imkanlarından da yararlanma yolları açıktır. Bu yüzden en yakın banka şubesi müşteri hizmetleri ile görüşebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir