Akbankm pesinatsiz konut kredisi 300x154
akbankm pesinatsiz konut kredisi 300x154

Konut alımı yapmak isteyen milyonlarca kişinin en büyük problemi ev alımı sırasındaki peşinatı veremeyecek durumda olmasıdır. Yasal olarak kredi karşılığı konut almak isteyen kişiler son düzenlemeler sonucunda alacağı evin ücretinin yüzde 20 oranındaki kısmını peşin olarak ödemekle yükümlüdürler. Ancak bu sayede kalan yüzde 80 oranı için kredi kullanılabilmektedir ve bu da konuta fiyat belirleyen eksperlerin raporları doğrultusunda olmaktadır.

Bu anlamda hayalini süsleyen evi satın almak isteyen ancak peşinatı bulunmaya müşterilerine Akbank Peşinatsız Konut Kredisi İmkânı sağlamaktadır.

Akbank Peşinatsız Konut Kredisi Nasıl Alınır?

Akbank ev satın almak isteyen müşterilerine sunduğu Büyük Kırmızı Ev, Peşinatsız Konut Kredi tahsisini yaparken en büyük isteği krediyi kullanacak kişinin kendisinin, ailesinin ya da 3. Bir şahısa olan konutun ipoteği karşılığında almak istenilen konutun yüzde 100’üne kredi imkanı vermektedir. Bu sayede sabit faizli kredi kullanabilirsiniz. Peşinatı olmayanlar ya da peşinat vermek istemeyen herkes bu imkândan faydalanabilmektedir.

Neden Peşinatsız Konut Kredisi?

Hem ev sahibi olma fırsatından yararlanmak isteyen, hem peşinat ile ağır yükler altına girmekten daha iyi olacağını düşünen kişilerin kullanacağı bu alternatif yolu kullanmayı tercih edenlerin taksitlerin geri ödenmesinde bir problem olmadığı sürece ipotek altına alınan gayrimenkul için bir sorun yaşanmayacaktır. Ancak kredi geri ödemeleri sağlanmadığı süreç içerisinde yasal takip düzeyine inen kredi sözleşmesi ile yeni satın alınan konut dahil olmak üzere ipotek altına alınan ev bankanın adına tahsis edilebilir ve olan evinizden de olabilirsiniz.

Riskleri yanında bulundurmuş olsa da, peşinat ödemeden ev almanın en kolay yolu olarak alternatifleriniz arasına alınması gereken Akbank Peşinatsız Konut Kredisi ile arzuladığınız evi alarak, zamanla evin bedelinin artışı, zamlar, faiz yükselmeleri gibi zorunluluklardan kaçınarak kazanç elde etmiş olacaksınız. Üstelik almış olduğunuz evin değerinin artması ve bu süreç içerisinde kira ödememe yükümlülüğünüz bulunmaması da sizlere artı değer katan hususlardan birisi.

Peşinatsız Konut Kredisi Avantajlı mı?

Fakat yine de belirtmekte fayda olacak bir husus ise almak istediğiniz gayrimenkule peşinat ödemeyebilirsiniz. Ancak bu peşinatın ödenmesi sonucu sizin kullanacağınız krediye faiz yükü binecektir ve normalinde ödeyeceğiniz oranların üzerinde bir ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Konut alımlarında peşinatınızı ne kadar yüksek tutar vadenizi ise ne kadar kısa tutarsanız o kadar çok kazançlı olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir