Pesinatsiz tasit kredisi verenler
pesinatsiz tasit kredisi verenler

Hiç kullanılmamış bir taşıt almak istiyorsunuz ancak vereceğiniz peşinat yoksa, peşinatsız taşıt kredisi verenler hakkında bilgi edinmelisiniz. Bu yazımızda araç kredileri hakkında bilgi vereceğiz.

Taşıt Kredisi Nedir?

Gelişen teknoloji ve bankacılık faaliyetlerinin ardından yaşanan rekabet her geçen gün artarken, bu yarışın yaşandığı bir hususta taşıt kredilerinde kendini göstermektedir.

Ekonomi dünyasında boy gösteren bankaların ticari kazançlarını artırmak üzere pay almaya çalıştığı otomobil satışlarında da ön plana çakma çabası vardır. Firmalar yaşamları boyunca sağlam temeller ile kazançlarını farklı sektörlerde bütün gelirlerin kendilerine gelecek şekilde planlamasını yapar ve her adımını bu plana göre atar.

Bu anlamda bankalar kendi fabrikalarında ürettikleri araçları krediyi kendi bankalarından verecekleri taşıt kredileri ile satmak isterler. Böylelikle hem taşıttan para kazanırlar, hem verdikleri kredilerden. Ardından kendi firmalarına sigorta, araç kaskosu yaptırırlar ve yine kazanırlar. Yaptıkları kredi sözleşmeleri ile kredi vadesi boyunca sürecek olan kasko ve trafik sigorta poliçeleri bu bankalar tarafından yapılır. Taşıtın bakımları garanti süresince yine bu bankaların bünyesindeki servislerden yapılır ve firma yine para kazanır.

Peşinatsız Taşıt Kredisi Neden Var?

Bankaları taşıt satımı kazançları bu kadar büyük olduğu noktada artan rekabet ile kişiler yapılan peşinatsız taşıt kredisi kampanyaları ile kendilerine hiç kullanılmamış araç satın alabiliyorlar. Yasal olarak % 80 oranında kredi verebilen otomobil satıcıları, anlaşmalı oldukları bankalar üzerinden peşinatsız taşıt kredisi vermektedirler. Bir çoğu yaptığı kampanyalarda ara ödeme, taksit bitimi ödeme gibi farklı kapmayanlar yapsalar da peşinatsız sabit taksitlerle 48 ay vadeye kadar kredi imkanı bulmak mümkün olmaktadır.

Taşıt kredilerinde yapılan kampanyalar özellikle yılın son ay’ı olan Aralık ay’ında artmaktadır. Yeni yıl ile ellerindeki araçlara zam yapılacağından endişe içindeki tüketiciler, bir önceki yıl modelindeki araçların ellerinde kalmasını , satışların bitmesi için indirime giderler ve cazip rakamlarla tüketicilere albenilik sunarlar.

İkinci El Taşıt Kredisini Peşinatsız Alabilir miyim?

İkinci el taşıt almak istiyorsanız belli bir yaşa kadar araçlarınızı taşıt kredisi ile alabilirsiniz. Bankalar beş yaşına kadar araçlara bu imkanı sağlamaktadır. Ancak alacağınız araç modeli daha düşük ise bunu tüketici kredisi ile alabilmeniz mümkün. İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır başlıklı yazımızı okursanız bununla ilgili ayrıntılı bilgi edinebilirsiniz.

2 Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir