Akbank kredi yapilandirma
akbank kredi yapilandirma

Farklı dönemlerde çekerek kullanmış olduğunuz tüketici kredileri, konut kredisi ya da taşıt kredileri için gerek ödeme durumunuz, gerekse son dönemde gelişen faiz oranlarındaki indirimler nedeniyle mevcut kredilerinizi yapılandırma yoluna gidebilirsiniz. Bankalar kredi yapılandırma işlemine her ne  kadar sıcak bakmasalar da yasal olarak tüketicilerin böyle bir hakkı vardır. Bu anlamda gerek kendi banka şubelerinden çektikleri krediler için, gerekse başka bankalara olan borçlarını yapılandırma için gerekli hizmeti veren Akbank Kredi Yapılandırma kişinin talepleri doğrultusunda avantajlı bir durum  oluşturabilir.

Özellikle konut kredilerinin zaman içerisinde faizlerinin düşmesiyle, konut alımı yapan kişiler ağır faiz yükünü hafifletmek adına yapılandırma yanı refinansman yoluna giderler. Kalan vadeler ile daha düşük taksitlerde kredi borcunu ödemeyi kim istemez değil mi?

Asıl konumuza geri dönersek Akbank Kredi Yapılandırma işlemini yapabilmeniz için ilk önce bir kredi  ya da kredi kartı borcunuz olmalıdır. Farklı bankaların şubelerinden almış olduğunuz kredi borçlarınızın tamamının kapatılarak ve bir kredi borcu çatısı altında toplayan banka böylelikle kişinin borcunu daha düşük taksitlerle ödemesinin yolunu açarak, ekonomik anlamda daha geniş bir hareket alanı ile daha rahat hareket edilmesini amaçlıyor. Zamanla bankalara olan kredi borçlu sayısının arttığını düşünürsek kişiler borçlarını ödeyebilmek için farklı kredi  kuruluşlarına başvuruda bulunabiliyor.

Diğer  bir şık ise Akbank kendi şubelerinden vermiş olduğu kredi borçlarını yapılandırma yoluna gitmesidir. Burada kişinin kullandığı kredinin faiz oranının düşmesi ve üst üste kullanılan  krediler ile ödeyeceği taksitlerin zamanla daha zor ödenir duruma gelmesinin rolü büyüktür. Burada mevcut borç vadesinin uzatılarak tek kaleme düşürülmesi ile tüketici gelir ve gider dengesini kendine uygun hale getirmektedir.

Akbank Kredi Yapılandırma Başvurusu Nasıl Yapılır?

Yapılandırma talebinde bulunacak kişiler Akbank şubesi  müşterisi ise başvuru yolları artarken, kişinin başvurusu çok daha rahat bir hâl almaktadır. Kişi kendine uygun olan şartlarda başvururken bu yollar başlıca; telefon bankacılığı, Akbank Direkt, Bankamatikler ile yapılırken en uygun olanı ise banka şubesine giderek birebir yapılanıdır. Burada gerekli bilgileri edinebilirken, bankanın onay verip vermediği, şartları taşıyıp taşıyamadığınız gibi hususlar ile refinansman faizi ve vadeler hakkında  ayrıntılara ulaşabilirsiniz. Sonuçta yaptığınız işlemin sizin adınıza maddi ve manevi olarak faydalarının olması ilk önemli şartınız olmalıdır.

Başka Bankaya Olan Kredi Borçları Ne Oluyor?

Akbank kredi yapılandırma işlemi sonrası yeni ödeme planı ile yapılan sözleşme sonrası başka bankalara olan borçlarınızı gerekli irtibatı kurarak yasal faizi ile birlikte sizin adınıza ödemede bulunuyor. Böylelikle kredi borçlarınız kapatılmış oluyor. Yani diğer banka şubelerine olan borçlarınızı banka size vermiyor. Bu işlemin nedeni ise kendisini ve sizi güvence altına almak istemesidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir