Krediekspres
krediekspres

Birçok kişi ödeme seçenekleri için kredi çekim durumları ile karşı karşıyadır. Birçok temel ya da keyfi ihtiyaçlar için insanlar kredi çekerler. Ancak bu her zaman o kadar da kolay bir uygulama olmaz. Gerek ödeme şartları gerekse de kredi notları birçok konuda belirleyici noktalar olmaktadır. İhtiyaçlarımızı karşılamak için bazen hızlı bir şekilde krediye ihtiyaç duyabiliriz. Akbank kredi ekspres işlemi ile müşterilerine bu konuda büyük bir kolaylık sağlamaktadır.

Kredi Ekspres Nedir?

Akbank’ın en temel hizmetlerinden birisi olarak gösterilen kredi ekspres sistemi ile birçok kişi anında kredilerden faydalanabilmektedir. Yurtiçindeki anlaşmalı mağazalarda yapacağınız her türlü ihtiyaç alışverişlerini bu sistemle kolaylıkla karşılayabilirsiniz. Bunun için herhangi bir şube ya da kuruma uğramak da gerekmemektedir. Anlaşmalı olan mağazalarda yapacağınız alışverişler için bu sisteme başvuru yapabilirsiniz. Başvuru esnasında nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport aslı gibi belgelerin yanında duruma göre adres teyidi amaçlı bazı belgeler istenebilmektedir. Bunun yanında formalite olan birçok işlemle de uğraşılmamaktadır.

İhtiyaçlarınızı ya da keyfi giderleriniz karşılamak için anında krediden faydalanabileceğiniz bu sistem sayesinde ödemelerinizi vadelere bölebilmektesiniz. Başvuru yapılır yapılmaz elektronik eşyadan beyaz eşyaya, mobilyadan çocuk eğitimlerine kadar hemen hemen bütün ihtiyaçlarınız için kullanabileceğiniz bu kredileri 36 aya kadar varan vade imkânları ile kolaylıkla ödeme seçeneklerine sahip olursunuz.

Başvuru Koşulları Nelerdir?

Bu sisteme başvurmak o kadar da zor olan bir işlem olmamaktadır. Başvuru işleminin oldukça kolay olması ve cevabın çok hızlı bir şekilde ulaşması sayesinde almak istenilen ürünü bir an önce alabilirsiniz. Bu krediden faydalanabilmek için kişinin 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Bunun yanında risk ve istihbaratında herhangi bir olumsuzluğu bulunmayan herkes bu krediden kolaylıkla faydalanabilmektedir. Kredinin taksiti ise başvuru yapan kişinin hane halkının toplam gelirinin % 50’sini geçmemelidir. Örneğin başvuruyu yapan kişinin hanesine giren aylık toplam gelir 5000 Türk lirası ise ödeme seçeneklerinde aylık olarak en fazla ödeyebileceği tutar 2500 Türk lirası olmaktadır. Bu özelliği ile kolaylıkla ödeme koşulları sağlanmış olmaktadır.

Gereken Belgeler Neler Olabilir?

Anlaşmalı mağazalardan alışveriş yapılırken satış danışmanı ile bu sistemden faydalanmak istediğinizi belirten bir konuşma yapmanız gerekmektedir. Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport gibi sizin olduğunuzu belli edecek belgelerin aslı muhakkak yanınızda olmalıdır. Bunların dışında gerekli görülmesi dâhilinde adres tayininizi belli edecek bazı belgeler istenebilmektedir. Gelir belgesi, maaş bordrosu gibi beleğeler asla istenmemektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir