Kredidakik
kredidakik

Günümüzde alışveriş ve tüketim çılgınlığı gitgide artan bir ivme kazanmaktadır. İhtiyaç olan ya da ihtiyaç olmayan her şeyi neredeyse isteyen insanoğlu, bu alışverişler için en çok kredi kartlarını kullanır. Ancak bazı kişiler gerek prensip gereği gerekse de kredi kartı hizmetinden faydalanamadığı için kredi kartı kullanamamaktadır. Kredi kartları olumsuz gibi gözükse de maliyetli alışverişlerin taksitlendirmesinde faydalıdır. Ancak böyle alışverişler için sadece kredi kartı taksitlendirme yapmaz. Bu işlemlere en büyük örneklerden birisi kredidakiktir.

Kredidakik Uygulaması Nedir?

 • Arçelik ve Beko bayilerinde hemen kullanabileceğiniz, senet ya da kefil işlemleri gerektirmeyen Koçfinans’ın kredi sistemlerindendir.
 • 7 gün 24 saat anlaşmalı olan tüm Arçelik ve Beko bayilerinde 500 Türk lirasından başlayan alışverişlerde kullanılmak üzere oluşturulmuştur.
 • Bu uygulamada üst sınır bulunmamaktadır.
 • Anlaşmalı mağazalarda satılan tüm ürünler bu sisteme dâhildir.
 • Beğendiğiniz Arçelik ve Beko ürünlerini kredi kartı limitlerinizi doldurmadan ya da kullanmadan, senet imzalamadan, daha uzun vadelerde taksitlendirme imkânlarıyla, mağazalardan çıkmadan kolay ve hızlı bir işlemle satın alabilirsiniz.
 • Formalite işlemlerle uğraşılmaz ve çok çok kısa bir sürede sonuçlanır.
 • Kimlik belgesi ve kişinin adına kayıtlı son 3 aylık dönemi kapsayan faturalarla bu sistemden yararlanılabilir. Fatura yerine ikametgâh belgesi ile de başvurular kolaylıkla yapılabilir.
 • Hızlı ve pratik bir sistem olmanın yanında kesinlikle dosya masrafı, sigorta bedeli ya da kredi tahsis ücreti gibi ek masraflar olmamaktadır.
 • 500 ila 1500 TL’lik alışverişlerde 18 ay, 1500 TL ve üzeri alışverişlerde ise 24 aya varan vadeli krediler kullanılabilir.
 • Beyaz eşyadan, küçük ev aletlerine, elektronik eşyalardan cep telefonuna kadar birçok üründe kullanılabilir.
 • Taksit ödemeleri için verilen yedi haneli müşteri numarası ile anlaşmalı bankalardan ödemeler yapılabilir.

Kullanma İşlemi

Satın alınmak istenen ürünü veya ürünleri seçip kredidakik sisteminden anında faydalanabilirsiniz. Bunun için mağazalardaki satış danışmanlarına bu sistemden faydalanmak istediğinizi belirtin. Başvuru işlemleri hemen gerçekleştirilecek olup kimlik belgesi ve son 3 aylık bir fatura göstergesi ile işlemler hemen hallolmaktadır. Kefil işlemi, gelir belgesi, evrak masrafı ya da kredi tahsis ücreti gibi durumlarla kesinlikle karşılaşılmaz ve kısa sürede başvuru sonucu açıklanır. Eğer olumlu sonuç elde edildiyse gerekli imzalar atılmalıdır.

Ödeme İşlemleri

Bu sistemden faydalanan kişilere yedi haneli müşteri numarası verilmektedir. Bu müşteri numaralarını kullanarak anlaşmalı olan Vakıfbank, Yapı Kredi, Halkbank, Denizbank, TEB, İş Bankası, ING Bank, Finansbank, Akbank ve Garanti Bankasından ödemeler gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığı, atm ve otomatik ödeme talimatları ile ödemeler kolaylıkla yapılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir