Ziraat bankasi vadeli hesap
ziraat bankasi vadeli hesap

Günümüzde bankalar insan hayatında önemli yer tutmaktadır. Gerek güvenilirliği gerekse verdiği yüksek faiz oranları ile insanların vazgeçilmezleri arasında yer almaktadır. Sunduğu hizmetlerin yanı sıra sağladığı kazançlarla bankalar insanları cezbetmeye çalışmaktadır. Özellikle son yıllarda bankalara olan ilgi artmış insanlar yatırımlarını ve birikimlerini değerlendirmek için bankalara akın etmişlerdir. Tabi bu akını ve yoğun ilgiyi gören bankalar hizmet kalitelerini arttırmakta ve vatandaşlara yüksek kazanç ve kaliteli hizmet sunmak konusunda birbirleri ile yarışmaktadırlar.

En Çok Hesap Vadelide

Özellikle yüksek değerde birikimi olan insanların yöneldiği hesap türü genelde vadeli hesaplar olmaktadır. Birikimini değerlendirirken aynı zamanda aldığı faiz ile de kazancını biraz daha katlama olanağı sunan birikim hesabı konusunda bankalarda birbirleri ile faiz oranları konusunda amansız bir mücadele içine girmişlerdir. Bu konuda vadeli hesaplara yüksek faiz oranı veren bankalardan bir tanesi de Ziraat Bankası. Devlet bankası olması münasebetiyle insanlar tarafından hem güven duyulan hem de insanların kolaylıkla birikimlerini emanet edebileceği bir banka izlenimi veren Ziraat Bankası faiz oranları ile de insanları cezbetmektedir.

Günlük, Aylık ve Yıllık

Ziraat Bankası günlük bir aylık üç aylık altı aylık ve yıllık faiz oranları ile müşterilerine yüksek kazanç sağlamaktadır. Piyasa da belirlenen vade oranları için faiz oranları hemen hemen aynı oranda olmakla beraber mevduatınızın fazlalığına göre bir iki puan yukarı oynamaktadır. Tabi bu banka ile sizin aranızda yapacağınız görüşme sonucunda belirlenir. Bir de vade aralarında hesapla ilgili işlem yapabilme olanağı sunma imkânı verilmesi sizin için bir avantaj olacaktır. Ancak 32 günde yapılan vadeler de yaklaşık 11-12 puan aralığında faiz veren ziraat bankası hem güvenilirliği hem de faiz oranları ile diğer bankaların bir adım önündedir.

Vadeli Mevduat Limitleri

1 ile 730 gün arasında vadeli olarak yatırabileceğiniz paranızı gün bitimi sonunda kazandığınız faiz oranı ile geri alabiliyorsunuz. Vadesinden önce kısmi olarak yada yatırdığınız paranın tamamının iadesini istiyor olabilseniz de, bu talep uygun görülürse faiz uygulanmadan ana paranızı alabiliyorsunuz. Yatıracağınız asgari tutarı 1000 TL olarak belirleyen bankaya başvuru kanalları ise; Ziraat Bankası İnternet Şubesi, Banka Şubeleri ve Mobil bankacılık üzerinden yapılabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir