Kredi ve Finans Portalı

Yapı Kredi SMS Kredi

Kredi pazarından mümkün olduğundan daha ok pay kapmak için her türlü yola başvuran bankalar dijital dünyanın yardımı ile alternatiflerini ve en önemli krediye başvurma kanallarını artırdılar.

Başvuru kanallarındaki artış ile banka erişim kolaylığı sağlanırken kredi pazarlama konusunda bankalara da pratik çözümler sunmaya başlamış oldu.

Bu pratik çözümleme çok çabuk adapte olan ilk özel banklarımızdan Yapı Kredi, kredi pazarındaki pastadan büyük pay alabilmek için her türlü adımı atarak müşterilerine ulaşma gayreti içinde. Bu ulaşım kanallarından birisi de cep telefonları üzerinden gönderilen SMS’ler.

SMS’le Kredi Başvurusu

Mevcut müşterilerini artırmak, gelirlerini büyütmek için tüketicilerin tüketicilerin finans desteğini sağlamak isteyen yapı kredi bankası tüketici ve konut kredisi gibi ürünlere başvuruları en pratik haliyle yürürlüğe koydu. İnsanoğlunun ihtiyaçları her geçen gün biraz daha artıyor. Yeni ürünlerin piyasaya sürülmesi, hastalık ve mülk alımı gibi sayamayacağımız kadar çok maddi ve manevi artışlar ihtiyaçları çoğaltırken bunların sağlanması için ise maddi desteğe ihtiyaç duyulmaktadır. Bu destekleme finans kuruluşları yardımı ile olabilir.

Her türlü ihtiyaçlara özgürce kullanımının sağlamak için müşterilerine en yakın bir yol olarak Yapı Kredi, SMS uygulama hizmetini sunmasıyla krediye bir ön başvuru yapma imkânı tanımış oldu.

Yapı Kredi SMS Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS kredi başvurusu her çeşit kredi türü için yapılabilmektedir. Konut tüketici ya da kredi kartı başvuruları gibi.  Konut kredisi talebinde bulunacaksak konut boşluk T.C no boşluk, gelirinizi yazıp 4411 nolu telefona mesaj gönderiyoruz.

SMS Kredi Başvurusu Nasıl Takip Edilir?

Gönderim sonrası kredi başvurunuzu takip etmek isteyen müşteriler ise referans numarasına sahip olması gerekiyor. Referans numarasını alabilmeniz için Ref boşluk TC. No yazarak Yapı Kredi SMS başvuru numarası olan 4411’e gönderilmesi yeterli. Gelecek referans numarası ile başvuru takibi yapılabilmektedir. Referans numarası ile takip internet sitesi üzerinden yapılabilmekte ve başvuru durumunu takip edebilmektesiniz. Ancak banka kredi notu iyi durumda olan müşterilerine zaten SMS kanalıyla sizleri hızlı bir şekilde cevap vermektedir.

Yapı Kredi SMS başvurusu sadece krediye ön başvurudur. Bu başvuru ile hızlı kredi tahsisi sağlanmaz. Krediyi alabilmek için yine sözleşme imzalanmalı ve istenilen belgeleri ibraz edebilmelidir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.