Yapi kredi esnek hesap
yapi kredi esnek hesap

Esnek Hesap, Vadesiz Hesabınıza tanımlanan Yapı Kredi Bankasının size özel tanımladığı limitler dahilinde kredili, nakit para çekimi ve alışveriş imkanı sunan, sizin için hesabınızda para olmasa da otomatik fatura talimatlarınızı ödeyen bir uygulama olarak karşımıza çıkıyor.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap İle Neler Yapabilirim?

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap,  bir kredi kartından daha fazla özelliklere sahip . Banka tarafından tanımlanan limitler dahilinde kredi kartına oranla daha uygun faiz ile nakit para çekimi yapabilirsiniz. Nakit faiz oranları 1,90 ile 2,02 oranında değişmektedir. Hesabınızda para olmadığında sizlerin kurtarıcısı olarak otomatik fatura talimatlarının ödenmesini sağlayabilir, unuttuğunuz ödemeler ile mağdur olmanızı engelleyebilirsiniz. Kredi kartında olduğu gibi anlaşmalı olan iş yerlerinden alışverişlerinizi yapabilir ve puanlar kazanabilirsiniz.

Esnek Hesap Nasıl Açılır?

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesabına kullanıcısı olduğunuz internet bankacılığından, herhangi bir hesabınız varsa ATM’lerden,  yoksa Yapı Kredi Şubelerinden ya da 0 850 222 0 444  ile 444 0 444 numaralı telefon bankacılığından  başvurarak, açılmasını sağlayabilirsiniz.

Esnek Hesap İçin Gerekli Belgeler Neler?

Esnek hesap için gerekli belgeler bir çok kredi başvurusunda olduğu gibidir. Nüfus Cüzdan fotokopisi, gelir belgesi, banka isterse kefil veya kefiller ile Adrese Dayalı Kayıt Sisteminden aldığınız ikametgah adresini gösterir vukuatlı nüfus kayıt örneği, yada adınıza kayıtlı, adresinizi gösterir, elektrik, su, doğalgaz faturaları ile başvuru yapabilir, hesabınızı hemen açarak tanımlanan miktarlarda harcamalarınıza başlayabilirsiniz.

Vereceğiniz otomatik fatura talimatları için, abone numarasında bir yanlışlığın olmaması ve doğru talimat verilmesi adına faturalarınızın birer örneği ile şubeye gitmenizi ve kullandığınız internet bankacılığı üzerinden ilk ödemelerinizi takip etmenizi tavsiye ediyoruz. Sonuçta yanlış girilecek bir rakam ile başka bir abonenin faturasını ödemiş olur, sizde mağdur durumuna düşmüş olabilirsiniz.

Esnek hesabınızın takibi ise çok kolay bir uygulama ile karşımıza çıkıyor. Esnek hesap e-hesap özeti beyanınızda belirttiğiniz mail hesabına her ay düzenli olarak gönderiliyor ve kullandığınız internet bankacılığı ile ATM’lerden detaylı bilgilerinizi inceleyebiliyorsunuz.

Yapı Kredi Bankasının gelişmiş teknoloji ağı ile müşteri memnuniyetinin ön plana çıkarıldığı esnek hesap, kısa dönemde kısa vadelerle nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Örnekle açıklayacak olursak; 2.000 TL nakit çektiğinizi düşünürsek; 30 gün sonunda ödeyeceğiniz tutar 2.040 TL’dir ve 40 TL faiz ödemiş olacaksınız. Ya da 15 gün sonra kullandığınız rakamı öderseniz 20 TL faiz ödemiş olur sizde o anlık ihtiyacınızı karşılamış olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir