Yapi kredi besicilik kredisi
yapi kredi besicilik kredisi

Onlarca bankanın faaliyet gösterdiği Türkiye’de tarım işi yapan, hayvancılık, besicilik, seracılık gibi benzer tarım işleri ile uğraşan kişiler ve bu işlerin cazip haline gelmesinden dolayı yapmak isteyen kişilerin en çok başvurduğu nakit karşılama ihtiyacı krediler üzerinden yapılmaktadır.

Bir çok bankadan karşılayabileceğiniz krediyi alabilme çabasına girmişken aynı zamanda en avantajlı oranlar üzerinden tahsisin sağlanması arayışına giren çiftçilerimiz bulunmaktadır. Alınabilecek kredi çeşitleri ile sizin için en uygun olanı araştırmanızda olabilecek fırsatlar cebinizden fazla para çıkmasını önleyecektir.

Güncel olarak en avantajlı kredi tahsislerinden birisi de Yapı Kredi Bankası Besicilik Kredisi olarak çiftçilerin en çok başvurduğu hususlar arasında. Tarım , Gıda ve Hayvancılık Bakanlığı ile koordineli olarak hayvancılık sektörünün geliştirilmesi amacıyla başlatılan projeler kapsamında sağlanan besicilik kredisi aynı zamanda gerçek kişilerin bağımsız olarak alınabilen alternatif yollardan.

Besicilik Kredisinde Yapı Kredi Bankası

Gelişen teknolojiyi de kendisine yoldaş edinen Yapı Kredi Bankası büyükbaş ve küçükbaş hayvan yetiştiriciliği için kredi tahsisinde bulunurken aynı zamanda çiftçinin elde edeceği ürünlerden en yüksek oranlarda gelir elde edebilmesi amacıyla yem alımı, hayvanların bakımı, aşıları ve ilaç alımı gibi benzer ihtiyaçların giderilmesine de yardımcı olabiliyor. Banka elbette bu nakit yardımlarının hepsinin karşılığının olmasını ister ve kredi tahsisi için başvuru sahiplerinden taleplerinin yerine getirilmesi ister.

Besicilik Kredisi

Alacağınız kredinin türüne göre farklı vadeler uygulanıyor olsa da, bu vadeler başvuru sahibinin ödeme özelliğine göre farklılık oluşturabiliyor. Kişi birkaç aylık vade kullanabilirken yasal olarak 48 aya uzanan vadelerde de alabiliyor. Geliştirmek istediğiniz besicilik projeniz için nakit ihtiyacının karşılanması için önemli bankalar arasında yerini alan Yapı Kredi Bankası avantajları açısından en iyi alternatif kanallarınız arasında olabilir.

Mevcut besicilik işlerinizi geliştirmek amacıyla da alabileceğiniz nakdi yardımın süt hayvancılığı, damızlık hayvan, kanatlı olarak nitelendirebileceğimiz tavuk, hindi, ördek, kaz gibi hayvanlar ve arıcılık için de kullanabiliyorsunuz.

Yetiştireceğiniz hayvanın özelliğine göre ahır yapımı, süt hayvancılığı için süt soğutma tankları, kiralamış olduğunuz teçhizat ve ekipmanlar için de Yapı Kredi Besicilik Kredisi alabilirsiniz.

Tarım Kredileri Vadeleri Nasıl

Yapı Kredi Bankasından alabileceğiniz muhtemel tarımsal üretim kredisinin vadesi 18 aya, besicilik kredisini 12 aya, süt hayvancılığı kredisini 18 aya kadar alabiliyorken tarımsal yatırım kredisinin maksimum vadesi 60 ay olarak belirlenmiş. Geri ödemeleriniz de talebiniz halinde aylık, üç ayda bir yada altı ayda bir ödeme imkanlarına sahip. Esnek ödeme planları dahilindeki Yapı Kredi Besicilik Kredisine başvuru yapabilmeniz için ise en yakın banka şubesine ziyarette bulunabilirsiniz.

2 Comments

  1. hayırlı günler ben ziraat bankasından besi hayvancılığı için kredi kullanmaktayım. ipotek karşılığı yem ve hayvan alımı için kredi alıyorum. geri ödemesi 18 ay ve ara ödeme yok. bankanızın bu tür bir uygulaması varmı ve kredi oranı nedir. Şubenizde bu konu hakkında tam bilgi alabilirmiyim . Devlet bankası politika olarak hayvancılık kredisini bu bankadan daha çabuk yapılmaktadır. sizin ile çalışmak isteriz yardımcı olursanız. çalışmalarınızda şimdiden başarılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir