Yapi kredi alisveris kredisi
yapi kredi alisveris kredisi

Tüm peşin alışverişlerini taksitlendirme imkanı sunan Yapı Kredi alışveriş kredisine %100 onaylı ve çok düşük faiz ve masraflarla ulaşabilmek çok kolaydır. İhtiyaçlarından vazgeçmek istemeyenler için Yapı Kredi iki seçenek sunmaktadır. Sunulan bu iki seçenekten birisini seçerek peşin alışverişleri çok düşük faizlerle ve masrafsız olarak kredilendirilmektedir.

 Alışveriş Kredisi Alma Sırası

Yapı Kredi, müşterilerine sunduğu en büyük ayrıcalıklarından birisi olarak Yapı Kredi alışveriş kredisini ister kredi kartı ile peşin yapılan alışverişten sonra alınması, isterse de Yapı Kredi alışveriş kredisini aldıktan sonra kredi kartı ile peşin alışveriş yapmaktır. Eğer önce kredi kartı ile alışveriş yapılır ve alışveriş sonrasında alışveriş kredisi alınacaksa, yapılacak olan alışveriş tutarı kadar kredi kartı limiti blokelenecektir. Aylık taksitlerle ödenecek olan kredi taksitleri ile aydan aya blokelenen limit kredi kartından açılacaktır. Yapı Kredi alışveriş kredisi, sadece Yapı Kredi posu olan iş yerlerinde kullanılabilmektedir. Kullanılan alışveriş kredisi tutarı, kredi karttaki ilgili işleme istinaden ödeme şekline yansıtılacaktır. Eğer önce alış veriş kredisi kullanılacak ve sonrasında kredi kartı ile peşin alışveriş yapılması durumunda ise, kredi kartı limiti alışveriş kredisinin limitine göre blokelenecektir. Kredi kartını kullanım durumunda, kredi taksitleri ödendikçe aylık taksit tutarı içindeki anapara tutarı kadar kredi kartı limitinden bloke kaldırılacaktır.

Yapı Kredi Alışveriş Kredisine Başvurabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Yapı Kredi alışveriş kredisine başvurmak için gerekli belgelerin başında alışveriş kredisine başvuracak kişinin gelir belgesi gelmektedir. Alışveriş kredisine başvuracak kişinin nüfus cüzdanı fotokopisi istenilmektedir. Alışveriş kredisi başvurusunda bulunacak kişinin adına düzenlenmiş ve alışveriş kredisine başvurulacak tarihten önce herhangi bir tarihte olan elektrik, su, doğalgaz ve telefon faturalarından herhangi bir faturanın aslı veya en az 3 ay içerisinde alınmış ikametgah belgesinin teslim edilmesi gerekmektedir. Ayrıca alışveriş kredisine başvuracak kişinin son 2 aya at güncel maaş bordrosu gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Serbest meslek sahibi olan ve alışveriş kredisine başvuracak kişiler için son vergi levhası fotokopisi gerekmektedir. Alışveriş kredisine başvuracak emeklierden ise maaş cüzdanının fotokopisi istenmektedir. Alışveriş kredisine başvuracak kişinin eğer herhangi bir yerden gelen kira geliri var ise, bu gelire ait tapu ve kira kontratı alışveriş kredisi için teslim edilecek dosyanın içerisinde bulunması zorunlu evraklardandır. Evrakların eksiksiz olarak tamamlanması halinde en yakı Yapı Kredi şubesine giderek alışveriş kredisine başvurmak yeterli olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir