Kredi ve Finans Portalı

VakıfBank EFT – Havale Saatleri ve Ücretleri

1954 yılından beri ülkemizde bankacılık sektöründe hizmet veren VakıfBank, kuruluş tarihinden bugüne kadar kendine has geliştirip oluşturduğu hizmet politikası sayesinde müşterilerine en iyi hizmeti sunmayı amaçlamaktadır. VakıfBank müşterisi iseniz ve hesabınızdan para transferi gerçekleştirmeniz gerekiyorsa VakıfBank EFT ya da havale işlemi gerçekleştirerek gönderim işlemini hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

VakıfBank EFT - Havale Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank Havale Ücretleri

Vakıfbank müşterisi olarak para gönderimi yapmak istiyorsanız ve aynı banka üzerinden başka bir hesaba transfer işlemini gerçekleştirecekseniz, Vakıfbank havale işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Yalnız Vakıfbank havale ücretleri, para transferinizi gerçekleştireceğiniz kanala göre değişkenlik göstermekle birlikte en uygun havale ücreti mobil bankacılık ve internet bankacılığından alınmaktadır.

  • İnternet ve mobil bankacılık kanalı ile yapılacak havale gönderim ücreti 2,5 TL,
  • İnternet ya da mobil bankacılıktan cebe havale gönderim ücreti 6,90 TL alınmakta olup,
  • Vakıfbank ATM’leri aracılığıyla havale gönderimi yapmak istenildiğinde havale gönderim ücreti 6-9 TL arasında ve kartsız işlem yapıldığı zaman havale İşletim ücreti 6-12 TL arasında değişkenlik göstermektedir.

Ayrıca mesai saatleri dışında havale gönderim işlemleri sırasında bu kanallar kullanılması durumunda belirtilen Vakıfbank havale ücretleri artabilmektedir.

Tüm bu gönderim kanalları dışında şubeler üzerinden de havale işlemleri gerçekleştirilmektedir. Şube yolu ile havale işlem ücretleri gönderilen paranın tutarına göre 45 ila 500 TL arasında değişiklik gösterirken, para birimi de havale ücretini etkilemektedir.

Vakıfbank havale işlemleri için son bir kanal ise, çağrı merkezidir. Vakıfbank Çağrı Merkezi üzerinden de havale işlemi gerçekleştirilebilir ve bunun için Vakıfbank havale işlem ücreti 45 TL olarak belirlenmiştir.

Vakıfbank EFT Ücretleri

Vakıfbank müşterisi olarak, başka bir bankada bulunan hesap için para gönderimi yapacaksanız, EFT işlemini tercih etmeniz gerekmektedir ve Vakıfbank EFT ücretleri de işlem yapılan kanala göre değişkenlik göstermektedir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Vakıfbank Yatırım Hesabı Nedir? Nasıl Açılır?

İnternet şubesi ya da mobil şube üzerinden yapacağınız EFT işlemleri için alınacak masraf 2,50 TL olmakla birlikte, mesai saatleri dışında verilecek EFT emri için Vakıfbank EFT ücreti 3 TL olacaktır.

ATM kanalı ile EFT yapmak istediğinizde EFT ücreti 15 TL olmakla birlikte, şubeler üzerinden yapılacak EFT işlemleri için tutar ve para birimine göre 55 TL ile 550 TL arasında para kesilmektedir.

Son Vakıfbank EFT gönderim kanalı ise, Vakıfbank Çağrı Merkezi’dir. Bu kanalın tercih edilmesi durumunda yapılacak EFT işlemi başına Vakıfbank EFT ücreti 50TL ile 100 TL arasında olacaktır. Ayrıca geç talimat verilmesi durumunda ise, ekstra 25 TL ek bedel de alınacaktır.

VakıfBank EFT - Havale Saatleri ve Ücretleri

VakıfBank Havale ve EFT Saatleri

Vakıfbank üzerinden yapılan EFT gönderimi sabah 09:00’da başlamakla birlikte en son saatin uzatılması ile birlikte 17:15’e kadar devam etmektedir. Yapılan EFT işleminin doğru ve eksiksiz olması durumunda gönderilen para 5-10 dakika içerisinde gönderilen kişinin hesabına geçmektedir. Eğer belirtilen süre içerisinde Vakıfbank EFT işlemi gerçekleşmemişse, sistemden kaynaklı olabileceği gibi EFT yapılacak hesap bilgilerinde mevcut olabilecek bir hatadan da kaynaklanabilmektedir. Doğru ve kontrollü bir şekilde bilgiler girilmeli ve eğer yine de hata olduğu düşünülüyorsa, Vakıfbank şubelerine gidilmeli ya da Vakıfbank Çağrı Merkezi aranmalıdır.

Havale işlemleri ise farklı olmakla birlikte Vakıfbank hesapları arasında para gönderme işlemidir ve bu nedenle Vakıfbank havale saatleri diye özel bir zamanlama dilimi söz konusu değildir. İstediğiniz saatte havale işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Aynı zamanda Vakıfbank maaş müşteri iseniz, Vakıfbank EFT ve havale işlemleri için anlaşma gereğince herhangi bir ücret ödenmemekte olup, sadece ileri tarihli verilen EFT işlemleri için ekstra ücret talep edilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.