Kredi ve Finans Portalı

Garanti Para Transfer Ücretleri Ne Kadar? (Havale, EFT ve FAST)

Garanti bankasının transfer ücretleri, yapılacak işlemlerin kanalına ve bazı işlemlerin saatlerine göre değişiklik gösterir. Garanti BBVA bankasının kullanıcıları, eğer maaş hesabı kullanıyorlarsa yaptıkları hiçbir işlem için ücret ödemesi yapmazlar.

Garanti BBVA Havale Ücretleri Ne Kadardır?

Garanti BBVA’nın havale masrafı bulunmaz. Garanti müşterisi olan hiç kimse, ne kendi hesapları arasında yaptığı havaleler için ne de diğer Garanti BBVA hesaplarına yaptığı havaleler için bir ücret ödemez.

Garanti BBVA EFT Ücretleri Ne Kadardır?

Garanti bankasının EFT masrafları, güncel olarak şöyle belirlenmiştir:

  • Şubeden Yapılan EFT: 40 TL- 250 TL (Yapılacak EFT tutarına göre belirlenir.)
  • ATM’lerden Yapılan EFT: 08.30- 16.00 saatleri arasında 5.50 TL olarak belirlenmiştir. 16.00 sonrasında yapılan EFT’lerin ücretleri ise gönderilecek tutara göre değişir.
  • İnternet Şubesinden Yapılan EFT: 08.30- 16.00 saatleri arasında yapılan her EFT için 3.50 TL, 00 ‘dan sonra yapılan EFT’ler için ise 6 TL olarak belirlenmiştir.
  • Mobil Bankacılık Uygulamasından Yapılan EFT: İşlem başı 2.50 TL olarak belirlenmiştir. Bu fiyat uygulaması diğer kanallar gibi 08.30 ile 16.00 saatleri arasında geçerlidir. 16.00 sonrasında ise yapılan işlemlerden 5 TL işlem ücreti kesilir.

Garanti BBVA FAST Para Gönderim Ücretleri Ne Kadardır?

Garanti FAST işlemi ücreti, sabit olarak 1.14 TL olarak belirlenmiştir. FAST para gönderim işlemleri 7/ 24 gerçekleşebildiği için belirli bir saat aralığından sonra yapılacak işlemler için 1.14 TL dışında ekstra masraf alınmaz.

Garanti BBVA Havale ve EFT Saati Aralıkları Kaçtır?

Garanti’den yapılmak istenen havaleler, 24 saat boyunca yapılabilir. Ancak EFT saatleri kısıtlanmıştır. 08.00- 16.00 saatleri arasında Garanti BBVA’DAN tüm bankaların hesaplarına EFT yapılabilir. 16.00- 17.15 saatleri arasında da EFT yapılabilir ancak bu işlem geç EFT olarak adlandırılır. 17.15 saatinden sonra yapılan EFT’ler, eğer 2.000 TL üzerindeyse ertesi günün mesai başlangıç saatinde gönderilen hesaplara geçer.

Garanti BBVA Maaş Müşterilerinin İşlemlerinden Ücret Kesilir Mi?

Garanti’nin maaş müşterileri, yaptıkları tüm EFT işlemi için sabit olarak 1.80 TL masraf öder. Maaş müşterilerinin diğer müşterilerden daha avantajlı oldukları kısım, EFT yapılacak tutar arttıkça bu masrafın artmamasıdır.

Garanti BBVA Swift Kodu Nedir?

garanti bankasi eft islemleri

Garanti bankasının yurtdışı havale kodu, “TGBATRISXXX” olarak belirlenmiştir. Bu kod, yalnızca dövizle ve yurt dışına yapılacak havale ve EFT işlemleri için kullanılabilir. Ayrıca, işlem gerçekleştirilirken alıcı bilgileri arasına eklenir.

İnceleyebilirsiniz: Garanti BBVA IBAN No Sorgulama ve Öğrenme

Garanti BBVA Swift Ücretleri Ne Kadardır?

Garanti’nin swift hizmeti masrafları, azami olarak 120 TL’den başlar. Yani yurt dışına para gönderecek her müşteri, gönderdikleri tutar ne kadar olursa olsun bu bedeli öder. 1000 USD veya Euro limitinden sonra bu tutar değişir ve gönderilecek para ne kadar fazlaysa hizmet bedeli de artar.

Garanti BBVA FAST İşlem Limiti Ne Kadardır?

FAST üst limiti, tüm Garanti BBVA müşterileri için 1.000 TL olarak belirlenmiştir. Kişiler talepleri doğrultusunda bu limiti 2.000 TL’ye kadar yükseltebilirler.

Garanti BBVA Mobil Bankacılıktan Nasıl Para Gönderilir?

Mobil uygulamadan para gönderimi, Garanti bankası kullanıcıları için şöyle gerçekleştirilir:

  • Garanti BBVA mobil bankacılık uygulamasına giriş yapılır.
  • Ana ekranda yer alan “Para Gönder” seçeneği seçilir.
  • Daha sonra IBAN ya da Hesap Numarası seçeneği seçilir. Hangi bilgiyle para gönderimi yapılacaksa o seçilmelidir.
  • Seçimden sonra, istenen bilgiler doğru bir şekilde yazılır.
  • Gönderim tutarı belirlenir.
  • İşlem onaylanır.

Daha önce Garanti BBVA uygulamasından para gönderimi yapılmış hesaplar, listelenir. Bu nedenle her seferinde aynı kişilerin bilgileri talep edilmez.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.