Kredi ve Finans Portalı

UFTM Ücreti Nedir?

Uftm ücreti, ülkemizde bankacılık sektöründe faaliyet gösteren bankalar tarafından bazı para transferlerinde müşterilerden kesilen bir ücrettir. İnternet üzerinde pek çok banka müşterisi, bankaların yabancı para birimi cinsinden yaptıkları para transferlerinde fahiş oranda uftm ücreti kestiğini belirtmektedir. Bu konuyla ilgili şikayetleri olan vatandaşlar, bankaların yüksek oranda uftm ücreti kesmelerinin sebebini de soracak şekilde şikayet dilekçeleri oluşturmaktadır. Ancak bu konuyla ilgili bankalardan müşterilere sunulan detaylı bir bilgi bulunmamaktadır.

Akbank Uftm Ücreti

Akbank uftm ücreti konusunda şikayet alan bankalar arasında yer almaktadır. Günümüzde bankacılık sektöründe geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Akbank, hem dijital bankacılık hem de geleneksel bankacılık alanında oldukça popülerdir. Bireysel ve ticari müşteri sayısı bakımından geniş bir kullanıcı kitlesi bulunan Akbank, müşterilerinden para transferi işlemlerinde uftm ücreti almaktadır. Bu konuyla ilgili olarak internet üzerinde pek çok şikayet dilekçesi oluşturan Akbank müşterilerini görmek mümkündür.

En güncel şikayetler arasında bir Akbank müşterisinin 100 Euro tutarında bir para transferi işleminde bankanın 26 Euro tutarında uftm ücreti kestiğini belirtmiştir. EFT yerine havale ile gelen para transferlerinde Akbank tarafından uygulanan uftm ücreti, banka müşterilerinin tepkisiyle karşılaşmaktadır. Türkiye’nin en büyük özel bankaları arasında yer alan Akbank, şikayet talebi oluşturan bu müşterisi için talebin değerlendirmeye alındığını ve detaylı bilgilerin kendisine verileceğini bildirmiştir.

İşbank Uftm Ücreti

uftm ucreti ne kadar

İşbank uftm ücreti de banka müşterileri arasında sık sık tartışılan bir konudur. Türkiye’nin en köklü ve özel bankaları arasında yer alan İşbank, bankacılık sektöründe önemli bir yere sahiptir. Milyonlarca bireysel ve ticari müşterisi bulunan İşbank da havale gibi para transferi işlemlerinde işlem maliyeti olarak uftm ücreti kesintisi yapmaktadır. İşbank müşterilerinin karşılaştığı uftm ücreti de yüksek oranda olmasıyla şikayet dilekçelerine konu olmaktadır.

Vatandaşlar genellikle yabancı para birimi cinsinden (dolar, euro ve sterlin gibi) yaptıkları havale gibi para transferi işlemlerinde uftm ücreti ile karşılaşmaktadır. Geleneksel bankacılık sektörünün önde gelen isimlerinden İşbank da her ne kadar dijital bankacılık kanadını geliştirse de bu yüksek ücretleri müşterilerine aktarmaktan çekinmemektedir. Bankacılık sektöründe önde gelen İşbank, zaman zaman fahiş oranda kestiği uftm ücreti ile şikayet sitelerine konu olabilmektedir.

İnceleyebilirsiniz: Ek Hesap Limit Arttırımı Nasıl Yapılır?

Finansbank Uftm Ücreti

Finansbank uftm ücreti hakkında internet üzerinden detaylı bilgi almak isteyen banka müşterileri, bankanın iletişim numaralarını ve internet adreslerini kullanabilmektedir. Geniş bir müşteri kitlesine sahip olan özel bankalar arasındaki Finansbank, para transferlerini belirli işlem maliyetlerine göre yapmaktadır. Bankanın müşteri ilişkileri departmanına Finansbank telefon şubesi, fiziki şubeler veya internet bankacılığı sistemi üzerinden ulaşım sağlamanız mümkündür.

Yabancı bir adresten, Finansbank bankasında bulunan bir hesap numarasına havale yoluyla dolar, euro, sterlin gibi yabancı para birimlerini gönderdiğinizde uftm ücretiyle karşılaşabilirsiniz. Banka müşterilerinin ödememek istedikleri bu fahiş oranlı uftm ücreti, zaman zaman şikayetlere konu olmaktadır. Finansbank üzerinden yapılan para transferlerinde havale ile gönderilen para miktarı ne kadar yüksekse müşteriden kesilen uftm ücreti de o kadar yüksek olacaktır. Bu yüzden bankanın yetkilileriyle iletişime geçmek faydalıdır.

Uftm Ücreti Ne Zaman Kesilir?

Bankaların uftm ücreti kesmesi hakkında internet üzerinden detaylı bilgilere ulaşmanız biraz zordur. Bunun için müşterisi olduğunuz bankanın müşteri ilişkileri hatlarını kullanmanızda fayda vardır. Genellikle yurt dışındaki bir banka hesabından, yabancı para birimleri olan dolar, euro gibi varlıklarla havale yapılması sırasında işlem maliyetleri kapsamında uftm ücreti kesilebilir. Yurt dışından yatırılan paralarda karşılaşılan uftm ücreti hakkında bankalardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.