Ticari kredi kartlari
ticari kredi kartlari

Kredi kartlarına düzenleme ile taksit sınırı getirilmesi sonrası, ticari kredilere bu sınırlamalarda esneklik sağlanmasıyla ticari olarak çalışan firmalar ticari kredi kartı kullanmaya başladılar. Bankalar bu talepleri dikkate alarak yüksek limitlerde verdikleri kredi kartlarının faiz oranlarını da düşük tutmaya çalışmaktadırlar.

Her bankanın ticari kartı bulunmaktadır. Bankaları ve ticari kredi kartlarını sıralayacak olursak;

* Halkbank Paraf Business
* Akbank Axess Business Card
* TEB Bonus Business
* Tekstilbank Bonus Kredi Kartı
* İş Bankası Vadematik
* Vakıfbank Business  Card
* Finansbank Cardfinans Business, Cardfinans Vade Kart, Kobi Cardfinans Business

Bu kartlara başvuru yapabilmeniz ve kullanabilmeniz için ticari bir işletmeniz bulunması gerekir. Güncel olarak bu kartlarla taksitli telefon alımı yapmak en sevilen tarafı gibi görünmektedir. İşletmeler alacakları kredi kartları ile bütün ödemelerini yaparken, taksitlendirme imkanı bulmakta ve normal bir kredi kartı faizlerinden çok daha düşük oranlarda harcama yapmayı sunmaktadır.

Ticari Kredi  Kartı Nasıl Alınır?

Bankalar nezdinde bulunan ticari hesaplarınız üzerinden yapacağınız başvuruda; vergi levhası ve Nüfus Cüzdanı fotokopinizle birlikte teslimin ardından adresinize kartınız gönderilmektedir. Alacağınız kart limiti sizin banka ile olan alışverişleriniz ile hesap hareketlerine oranla tespit edilmektedir.

Ticari Kredi Kartlarının Avantajları

Alacağınız ticari kredi kartınız ile fatura ödemeleri, çek, vergi, SGK ödemelerinizi yapabilir, şubenizle yaptığınız sözleşmeler dahilinde nakit para çekimi yapabilir ve çektiğiniz nakiti taksitler halinde ödeyebilirsiniz. Ticari kredi kartlarının alışveriş faizleri % 2,02, gecikme faizleride % 2,52 olarak belirlenmiş, aylık minimum ödeme oranı ise % 10 olarak uygulanmaktadır.

Alacağınız ticari kart ile mal alımı yapabilirken, aynı zamanda mal alımı yaptığınız tedarikçilerin sizlerin ticari geçmişinize bakmasına gerek kalmadan taksitlendirme yaptırabilirsiniz. Tedarikçi taksitlendirme yapmasa bile banka kartınıza taksit yapabilirsiniz. Bankalar arasında farklılık gösterse de isterseniz dönem borcunuzu bir sonraki aya erteleme yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir