2 1
2 1

TEB Yatırım Prime, Türkiye Ekonomisi Bankası tarafından sunulan mobil uygulama olup, Borsa İstanbul’da işlem yapılması için gerekli olan her detayı içeren bir platformdur. Uygulama üzerinden yatırımcıya özel gündem sayfasından canlı borsa verilerine, detaylı olarak hazırlanmış araştırma raporlarından farklı emir türlerine kadar kişiye özel hazırlanmış sayfası ile kolay kullanım imkanı sağlamaktadır.

Özellikle borsayı canlı takip etmek ve teknik analiz yapmak isteyen yatırımcılar TEB Yatırım Prime sayesinde tek dokunuşla işlemlerini yapabilmektedir. Gündemi yakından takip edebilmenin dışında araştırma ekibi tarafından hazırlanmış raporlar sayesinde yatırım hedefleri belirlenebilirken, yatırım işlemlerinin şubeye ihtiyaç duyulmadan yapılabilmesi ciddi kolaylık sağlamaktadır.

Teb yatırım prime 

TEB Yatırım Prime Nedir?

TEB müşterisi olan herkes CEPTETEB mobil uygulaması ya da internet bankacılığı üzerinden ‘’Yatırım’’ menüsünde bulunan ‘’Hisse’’ ya da ‘’VİOP İşlem’’ başlıklarını tıklayarak yatırım hesabı açılabilmektedir. TEB müşterisi olmayanlar ise, internet sayfasında bulunan ‘’Hesap Aç’’ mesünü kullanarak ya da en yakın TEB Yatırım merkezlerinden destek alarak hesap açtırabilmektedir.

Daha önceden yatırım hesabı bulunmayan müşterilerden ‘’SPK Uygunluk Testi’’ istenmektedir. Test 22 sorudan oluşmakta olup, kişisel bilgilerden yatırım beklentisine kadar farklı konularda soruları içermektedir. Ayrıca TEB yatırım hesabı açtırmak ücretsiz olduğu gibi hesap açtırmak için alt limit uygulaması bulunmamaktadır.

TEB yatırım için gerekli işlemler tamamlandıktan sonra cep telefon modeline uygun olarak İOS ya da Play Store aracılığıyla ‘’TEB Yatırım Prime’’ uygulaması ücretsiz olarak indirilebilmektedir. Uygulama üzerinden anlık fiyat izleyebilmek adına ‘’CEPTETEB’’ mobil uygulamasına şifre ve paralo ile giriş yapıldıktan sonra ‘’Yatırım’’ menüsünde yer alan “Borsa Bilgileri Abonelikleri” butonuna tıklanıldıktan sonra sunulan lisans paketlerinden herhangi birinin tercih edilmesi gerekmektedir.

‘’TEB Yatırım Prime’’ üzerinden VİOP, hisse senedi ve varant alım- satım işlemleri yapılabildiği gibi yatırım piyasaları da takip edilebilmektedir. Uygulamada mevcut olan ek sözleşmelerin onaylanması durumunda da işlem geçmişi ve yıllık mutakabat gibi detaylar görüntülenebilmektedir.

Teb yatırım prime 

TEB Yatırım Prime Avantajları

TEB Yatırım Prime uygulamasını kullanmak uygulamanın özelliklerinden dolayı birçok avantaj sağlamaktadır.

  • Kolay tasarımı nedeniyle kullanıcı dostu

TEB Yatırım Prime uygulaması kişileştirilebilir bir ara yüz özelliğine sahip olması nedeniyle kullanım kolaylığı sağlamaktadır. Genel görünümü gece ya da gündüz teması kullanılarak değiştirilebilirken; ayarlar menüsü üzerinden kişiye özel bildirim, emir gönderme ya da araştırma raporları tercihleri yapılabilmektedir. İzleme listeleri sunulması nedeniyle piyasa verileri kolayca takip edilirken, mevcut olan ‘’Hızlı Emir’’ butonu sayesindepiyasa verilerine göre emirler hızlıca verilebilmektedir.

  • Sözleşmeler için dijital onay imkanı

‘’Uygunluk Testi’’ dahil olmak üzere işlem sözleşmeleri TEB Yatırım Prime uygulaması üzerinden onaylanabilmektedir. Uygulama üzerinden ek işlem yapmak için başvuru yapılabileceği gibi, müşteri tarafından yatırım hesabı için kredi başvurusu yapılabilmektedir. Ayrıca yapılan başvuru ile ilgili süreç takip edilebilir ve başvurunun kabul edilmesi durumunda işlemler uygulama üzerinden tamamlanabilmektedir.

  • Araştırma Raporları ve analizler

Araştırma raporları TEB Yatırım Araştırma Ekibi tarafından hazırlanarak, raporlar eşliğinde önerilerlerde bulunulmaktadır. Bu nedenle müşteriler yatırım öncesinde raporlar ve analizlerden destek alabilmektedir.

  • Haberlerin ve gündemin takip edilebilmesi

TEB Yatırım Prime uygulaması sayesinde tek sayfa üzerinden çok farklı haber kanallarına ulaşılarak piyasada olup bitenlerden haberdar olmayı kolaylaşmaktadır.

  • Yatırım hedefi oluşturabilme ve takip edilebilmesi

TEB Yatırım Prime uygulaması sayesinde yatırım hedefleri oluşturulabildiği için yatırımlar ile güncel durumu hedefler doğrultusunda takip edilebilmektedir.

  • Alarm ve bildirim yönetimi

TEB Yatırım Prime uygulaması sayesinde yapılacak yatırımlar için fiyat alarmları detaylı olark eklenebilmektedir. Üstelik telefon kapalı olması durumunda bile bildirim müşteriye ulaşabilmektedir.

  • Emir gönderiminin birden fazla ekranda yapılabilmesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir