2
2

Hisse senedi emir iptali ücreti, sisteme iletilen ve açık olarak beklemekle olan emirlerin iptal edilmesi durumunda alınmaktadır ki ‘’İradi emir iptal ücreti’’ olarak adlandırılmaktadır. Yani emirin iptal edilmesi halinde üye olan kişinin aylık işlem hacmi dikkate alınarak, parasal büyüklüğün işlem hacmini %50 oranında aşması durumunda alınmaktadır. İradi emir iptal ücreti aşan kısmında yüz binde 1’i olacak şekilde hesaplanmaktadır ki paranın hesaplanması sırasında verilen emrin fiyatı dikkate alınmaktadır. Hisse senedi emir iptali seans süresi boyunca gerçekleştirilebilmektedir.

Hisse Senedi Emir İptali Ücreti İş Bankası

Hisse senedi emir iptali ücreti İş Bankası tarafında alınmakta olup, seansın açılmasından sonra emir toplama süresi kapsamında emir iptal talepleri BİST’e iletilmek üzere kabul edilmektedir. 8 Ekim 2010 tarihi sonrasında müzayede seansına girilen emirler koşul aranmaksızın iptal edilebilmektedir.

Hisse senedi emir iptali İş Bankası şubelerinden verilebileceği gibi internet bankacılığı, telefon bankacılığı, ATM’ler, İşWap ve İş Cep aracılığıyla verilebilmektedir.

Hisse senedi emir i̇ptali ücreti

Akbank Hisse Senedi Emir İptali Ücreti

Akbank hisse senedi emir iptali ücreti ve emir kötüleştirmeleri BSMV hariç cari fiyat dışı kademelerden % 0.00025 oranında alınırken, BSMV hariç cari fiyattan % 0.004 oranında alınmaktadır.

Akbank hisse senedi emir iptali, Akbank şubelerinden yapılabileceği gibi Akbank mobil uygulaması, internet bankacılığı, Ak Yatırım şubeleri ve mobil uygulaması, Ak Yatırım işlem hattı üzerinden yapılmaktadır. Ayrıca anlık veri izleme ya da hisse senedi & VİOP işlemleri TradeAll TR mobil ile web ve masaüstü uygulamaları üzerinden istenilen zamanda yapılabilmektedir.

Yapı Kredi Hisse Senedi Emir İptali Ücreti

Yapı Kredi hisse senedi emir iptali ücreti almakta olup, Yapı Kredi şubelerine gidilmeden internet bankacılığı ya da Yapı kredi mobil uygulaması üzerinden işlemler yapılabilmektedir. Hisse senedi işlem hacmi arttıkça komisyon oranlarını azaltan Yapı Kredi, her ayın 1’i itibarıyla gerçekleşmekte olan toplam işlem hacmine göre komisyon hesabını gerçekleştirmektedir.

Yapı Kredi hisse senedi emir iptali için ‘’Online Analist’’ alım-satım platformu kullanabilmektedir. Ayrıca platform sayesinde gerçek zamanlı veriler ile teknik analiz yapılarak işlemler yapılan işlemlerin güvenirliği artırılabilmektedir. Yapı Kredi tarafından sunulan ‘’BorsaCepte’’ mobil erişimi ile 7 gün 24 saat boyunca hesaplara ulaşılması mümkün olduğu gibi seans saatleri içerisinde Yapı Kredi hisse senedi emir iptali ya da emir değişiklikleri söz konusu olmaktadır.

Hisse senedi emir i̇ptali ücreti

QNB Finansbank Hisse Senedi Emir İptali Ücreti

QNB Finansbank hisse senedi emir iptal ücreti, verilen emirin tümüyle iptal edilmesi ya da verilen emir miktarının azaltılmasına göre değişkenlik göstermektedir. İptal edilmiş olan emrin tümünün TL hacmine göre BİST ücret almaktadır. Verilen emirler tek tek iptal edilebileceği gibi emir bazında iptal edilmesi de mümkün olmaktadır.

QNB Finasbank hisse senedi emir iptali için alım-satım işlemlerinin gerçekleştirilebildiği QNB Finansinvest kullanılabileceği gibi, internet ve telefon bankacılığı gibi dijital kanallarda kullanılabilmektedir.

Garanti BBVA Hisse Senedi Emir İptal Ücreti

Garanti BBVA tarafından hisse senedi hesabı açılabilmesi için öncelikle ‘’Uygunluk Testi’’ yapılması gerekmektedir ki internet bankacılığı üzerinden ‘’Yatırım’’ menüsünde ‘’Yatırımcı Testleri’’ uygulanmalıdır.

Garanti BBVA hisse senedi emir iptal ücreti almakta olup, sadece gerçekleşmemiş emirler iptal edilebilmektedir. ‘’Garanti BBVA e-Trader’’ uygulamasını kullanarak hisse senedi alım-satım işlemleri yapılabilmektedir. Ayrıca uygulama üzerinden teknik analiz yapılabileceği gibi Garanti BBVA hisse senedi emir iptal işlemleri de hızlıca gerçekleştirilebilmektedir.

Hisse senedi emir iptali işleminde yapıldığı platformdan çok, emrin veriliş zamanı önem arz etmektedir. Çünkü hisse senedi alım-satım işlemlerinde nasıl ki borsanın açılmış olması gerekiyorsa, hisse senedi emir iptali gerçekleşmesi içinde borsanın açılmış olması gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir