Teb mobil uygulama acilmiyor ne yapmali
teb mobil uygulama acilmiyor ne yapmali

Bankacılık mobil uygulamalarının açılış sebepleri müşterilerine çok daha hızlı ve kolay işlem yapabilmelerini sağlamaktır. Mobil bankacılık uygulamaları da bunu amaçlayan platformlardandır. Ancak mobil bankacılık uygulamasının açılmaması sonucunda müşteri istediği verimi alamaz ve tekrar banka ile iletişime geçmesi gerekir.

Mobil Uygulama Sorunları

Genel olarak mobil uygulamalarda ortak bir kaç sorun vardır. Bu sorunlardan bir tanesi uygulama içerisinde işlem yapamamaktır. Bu sorunun sebebi genel olarak iki temel soruna bağlı olur. İndirilen mobil uygulama ile telefonunuzun uyumluluk sorununun olması ya da mobil uygulamanın kodlama sırasında yapılan kod hatalarından kaynaklanan bir soruna sahip olmasıdır. Diğer bir sorun ise tamamen programın açılmamasıdır.

Bu sorunun da genellikle tek bir sorunu olmaktadır o da cihaz ile mobil uygulama arasında yaşanan uyumluluk sorunudur. Bunların dışında yaşanan birçok sorun vardır. Bunların da sebebi genellikle yukarıda da görüldüğü gibi uygulamam kodlama hatası veya cihaz ile yaşanan uyumluluk sorunudur. Bu gibi sorunları çözmekte pek zor değildir.

Mobil Uygulamam Sorunları Çözümleri

Eğer mobil uygulamanın sorunu kod ile alakalı bir şey ise kullanıcının yapacağı tek şey bunu uygulama sahibine bildirmesidir. Aksi takdirde bir şey yapamaz. Bu sorunu uygulama sahibine bildirdikten sonra uygulama sahibi bu konu hakkında ki kod hatalarını düzeltir ve bu şekilde yeni bir sürüm olarak yayınlar. Bununla birlikte elinizdeki uygulamayı güncelleyerek bu sorundan kurtulursunuz. Bunun dışında mobil uygulama ve cihaz uyumluluk sorunu ise yine yeni güncelleme ile bu sorun çözülür. Böyle bir durumda da yine en iyi ve kesin çözüm yeni güncellemeyi beklemektir. Bunun dışında uygulama hatası değil de telefon güncelleme sorunu da olabilir. Bu yüzden telefon güncellemelerini de kontrol etmek gerekir.

Cep telefonları üzerinden dijital bankacılık uygulamaları indirme aşamasında dünya üzerinde kullanılan İos ve Android işlemcili telefonlar indirme aşamasında gereken yolları uyararak bilgi verebiliyor. Yani İos işlemciye Android uygulaması yüklemeniz mümkün değil. Fakat dijital ortamlarda yapılan program, uygulama gibi yazılımlar telefonunuza bağlı olarak farklı problemler yaşatabiliyor. Bu problemlerin önüne geçmenin en kolay yolu ise telefonunuzu resetlemek ve yeniden başlatmak olabilir. Sorun çözülmez ise uygulamayı kaldırıp tekrar yüklemek te çözüm için yol diyebiliriz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir