Magaza ici kredi
magaza ici kredi

Bankacılığın gelişen ağlarından birisi de ürünün bedelini peşin olarak karşılayamadığımız mal ve hizmetlerin alınabilmesine olanak kılan TEB Mağaza İçi Kredi olarak finans dünyasındaki yerini aldı. 

Finansal ihtiyaçların karşılanabilmesi ve müşterilerine daha kolay ulaşılabilirlik, anında hizmet ve bankalar arasındaki rekabete bir yenisi de mağazalar eklendi. Özellikle taksit sayılarında sınırlama getirilmesi, bazı ürünlerin satışına taksitlerin kaldırılması gibi nedenler tüketicileri ve mağaza sahiplerini farklı kaynaklara yönlendirmek zorunda kaldı.

Taksitlendirme seçeneğinin kaldırıldığı ürünler cep telefonları, telekomünikasyon, akaryakıt alımları, kuyumculuk ürünleri gibi hizmetler için geçerli. Cep telefonlarının bedellerinin yüksek olması, gelişen teknoloji ile yeni telefonlara ayak uydurulmaya çalışılması sonucu kişilerin her ne kadar yüksek fiyatlı olsa da bu ürünlerin alınması talebini artırmış durumda.

Kredi kartı limiti bulunmayan, kredi kartı kullanmayan veya kredi notu gibi nedenlerde kart sahibi olamayan kişilerin yüklü miktarlardaki ürünleri alabilmeleri neredeyse imkânsız hale geldi. Kredi notu elbette mağaza içi kredi talebini de olumsuz etkileyecektir ancak alınacak ürünün bedeline göre banka inisitayif kullanarak kişinin talebini olumlu yanıtlayabilir.

Özellikle cep telefonlarında meydana gelen taksit olayının kaldırılmasının ardından telefon satışları düşme noktasına gelmişti. Her ne kadar GSM şirketlerinin faturalar üzerinden taksitlendirilerek telefon satışını artırmış olsalar da aradaki fark tüketicileri farklı alım senaryoları hazırlamalarına neden oldu.

TEB Mağaza İçi Kredi Avantajları

Bu noktada birçok banka özellikle elektronik mağazalar bünyesinde oluşturdukları masalar ile talep eden tüketicilere kredi desteği vermeye başladı. Bu desteklerden birisi de TEB Mağaza İçi Kredi olarak hayatımıza girdi. Müşterilerinin almak istedikleri mal ve hizmetler için 7-24  finans desteği veren Türkiye Ekonomi Bankası istenildiği takdirde mağaza içinde başvuru noktası olmasa dahi dijital kanallar üzerinden yapılabiliyor. Başvuru sonrasında TEB anlaşmalı mağazalarından istenilen ürün alınarak bedeli ise 36 ay’a varan taksitler dâhilinde rahat rahat ödenebiliyor. Kişi talep ettiği takdirde ise en küçük vade 3 ay ile sınırlı.

TEB Mağaza İçi Kredi limitler çerçevesinde tahsis edilirken, alt limit bin lira, en üst limit ise 15 bin lira olarak belirlenmiş durumda ve krediler üzerinden alınan kredi tahsis ücreti bu başvuruda kesilmiyor. Bu kredinin tahsisinde ise sadece ürünün bedeli kadar limitler kullanılabiliyor. Yani alacağınız ürünün bedelinden daha yüksek miktarda bir para çekimi söz konusu değil. Aynı zamanda tüketicilerden hayat sigortası yaptırılması gibi bir talep bulunulmuyor.

Alarko, Whirpool, Think ve Carrier TEB Mağaza İçi Kredinin anlaşmalı olduğu bayiler arasında bulunuyor. Başvurular yine bu mağazalar içinde gerçekleştirilebiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir