Teb bireysel finansman kredisi
teb bireysel finansman kredisi

İhtiyaç kredilerinde kullanılabilecek kredi tutarı, bankaya, kişinin ihtiyacına ve de kişinin maaşına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bireysel finansman kredisi ise, yüksek miktarlı ve ihtiyaç kredilerine göre daha uzun vadede kredi kullanmak isteyen müşteriler için çok daha uygun alternatifler sunmaktadır.

Bireysel Finansman Kredisi Kullanılabilecek Durumlar Nelerdir?

Bireysel finansman kredisinin en büyük avantajı, borçları tek bir yerde birleştirip faiz oranını düşürmektir. Örneğin bir kişinin bir bankada birikmiş kredi borçları bulunmakta. Bu kişinin üzerinde bulunan bir konutu o bankaya ipotek göstererek tüm borcu tek bir kredi altında toplayabilmek mümkündür. Bu sayede hem kişinin borcu daha uzun vadede ödeme imkanı bulur hem de daha uygun faiz oranları ile kredi çekmiş olunur. Bireysel finansman kredisinin bir diğer avantajı ise, bir kişinin mevcut bir evi var ve ikincisini almak istiyor. Bu durumda bu kişi yeni bir kredi çekmek ister ancak konut kredisi için gerekli peşinatı bulamaz. Bu durumda konut kredisi almak için peşinatın geri kalanını da var olan evini bankaya ipotek göstererek bireysel finansman kredisi ile tamamlaması mümkündür. Yüksek tutarda krediye ihtiyaç olunduğunda da bireysel finansman kredisi oldukça uygun olacaktır. Ev sahibi olan pek çok kişi acil ve yüksek tutarlı paraya ihtiyacı olduğu zaman direk olarak evini satmaya çalışır. Ancak evini satmak yerine bankaya evi ipotek gösterip bireysel finansman kredisi ile evin tutarının %50’sine kadar varan tutarda kredi çekebilme imkanına sahip olacaktır.

Bankadan çekilecek olan ihtiyaç kredisini daha uzun vadede ve çok daha düşük taksitlerle ödemek için de bireysel finansman kredisi çekmek daha avantajlı oalcaktır. Çünkü normal ihtiyaç kredilerine göre bireysel finansman ihtiyaç kredisi 60 ay vadeden başlayarak 120 ay vadeye kadar vade seçeneği yükselmektedir. Önceden alınan konut kredisinin ödemelerinde zorlanıldığı zaman var olan evi ipotek göstererek kullanılacak krediyle hem konut kredisine zarar gelmez hem de daha uzun bir sürede daha düşük taksitlerle ödeme yapabilme imkanı bulunur. Bu bireysel finansman kredilerinde ise TEB Bireysel finansman kredisi son zamanlarda en karlı ve en çok tercih edilen finansman kredileri arasındadır.

TEB Bireysel Finansman Kredisi Nedir ve Başvurabilmek İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Ev dekorasyonu, tadilatı ve diğer tüm nakit ihtiyaçlarını karşılamak için sahip olunan evi TEB bankasına teminat göstererek, evin ekspertiz değerinin %60’ına kadar TEB Bireysel Finansman Kredisi alabilmek mümkündür. Bireysel finansman kredisinde faiz oranı değişmez ve kredi vadesi boyunca sabit kalır. TEB bireysel finansman kresine başvurmak için nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve ipotek alınacak gayrimenkule ait tapu fotokopisi gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir