Subeye gitmeden kredi
subeye gitmeden kredi

Zamanında küçük bir faturayı yatırabilmek için bile saatlerce sırada beklediğimiz banka şubeleri zamanı ve teknoloji yakından takip ederek bütün yeniliklere ayak uydurmuş durumda. Yapılan yasal düzenlemeler de yeni uygulamalara olanaklar verirken tüketicilerin ve bankaların işini teknolojik aletlere ve güvenliklere bırakmasıyla hızlı ve masrafsız bankacılık işlemleri başlamış oldu.

Gelişen teknoloji ile teknolojiyi geliştiren bir hüviyete bürünen Yapı Kredi Bankası oluşturduğu onlarca kanal sayesinde müşterilerine çok yakın hissettiren uygulamaları faaliyete geçirdi. Dünyanın önde gelen uygulamaları ile adından sık sık söz ettirirken haklı gururunu sık sık reklamlara da yansıtır hale geldi.

Yasal olarak maksimum 48 ay’a kadar uzanan vadelerle kredi kullanılabilirken, Yapı Kredi Bankası dijital kanallar üzerinden yapacağınız başvurulara istinaden ihtiyaç kredisi kullanabiliyorsunuz.

Yapı Kredi Tüketici Kredisi Koşulları

Yapı Kredi Bankası özel müşterilerine sunduğu hizmetlerden birisi ön kredi onayıdır. Müşterinin kredi notuna göre ve bankacılık işlemlerine göre kredi ön onayı verilmesinin ardından müşteri istediği zaman diliminde kredisini kullanabiliyor. İnternet kanalıyla yapacağınız kredi başvurularını SMS kanalıyla müşterilerine yanıtlarken, yine dijital kanallar üzerinden vade ve miktarlar ile hesaplama yapabiliyorsunuz. Bu işlemler ise haftanın yedi günü 24 saat sizlere hizmet veriyor. Bütün bunlarla birlikte kredi başvurusu yapabilmeniz ve alabilmeniz için Yapı Kredi Bankası müşterisi olmanız, mobil kullanıcı veya internet bankacılığını kullanmanız gerekiyor.

Kredi ön onayı ile Yapı Kredi Bankasından hali hazırda bulunan kredinizi 5 bin lira limitli olarak, 36 ay vadelerde, 256 lira taksitle şubenize bir kez daha gitmeden kullanmanın özgürlüğünü yaşayabiliyorsunuz.

Örnek Ödeme Tablosu

Kredi Miktarı Vade Taksit Tutarı Faiz Oranı Toplam Ödeme
10.000 48 299.80 1,33 14.390
10.000 36 371.72 1,39 13.381
10.000 24 509.04 1,39 12.216
10.000 12 926.42 1,39 926.42

Yapı ve Kredi Bankası Tüketici kredilerini asgari 1.000 TL olarak tahsis etmekte ve müşterilerinin ekonomik potansiyeline göre faiz oranları farklılık göstermektedir. Yani bankanın önemli müşterileri arasında yer alıyorsanız veya kredi notunuz çok iyi ise daha düşük faizler üzerinden kredi onayı alabiliyorsunuz.

Bireysel Tüketici kredisi kullanımı için banka kredi açılış ücreti, katkı payı, vergiler gibi masrafların yanında hayat sigortası ücreti de alabiliyor. Yasal olarak Kredi Tahsis Ücreti kesintisi yapılmaktadır. Hayat sigortası ise yaşa göre belirlenir ve yaklaşık 70 lira civarlarında bir kesintiyle poliçelendirilmektedir.

Yapı Kredi Bankası Kredi Başvurusu İçin İstenilen Belgeler

Kişinin kimliği, gelirini gösteren belge veya belgeler istenirken kamu kurumunda çalışan memurların e-bordro sisteminden bordroları istenmektedir. Memur olmayan kişiler ise iş yerlerinden özel antetli resmi yazılara dökülen maaş yazıları, serbest meslek olarak çalışanların vergi levhaları, emeklilerin maaş defterleri, kira geliri olanların kira ve tapu belgeleri istenmektedir. Şirket çalışanları ayrıcı şirket yetkililerinin imza sirkülerini de banka şubesine ibraz etmeleri gereken diğer bir husus.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir