Sermayesiz is fikirleri
sermayesiz is fikirleri

Gönül isterdi ki insanlar çalışmadan kolay yollardan para kazanabilsin. Ancak İnsanların para kazanabilmesi için işe ihtiyacı vardır, işi olmayan insanlar ise kendilerine güveniyorlarsa para kazanabileceği işi kendisi yaratabilir.

Sermayesiz İş Kurma Fikirleri

Neredeyse herkes kendi işini kurmak ister. Geçmişte de bu durum böyleydi, bundan sonrada kişiler daha çok para kazanmak, hayatta rahat edebilmek ve yüksek yaşam standartlarına sahip olmak ister. Bu konuda ilk adımı atmak isteyen kişiler ise genellikle herhangi bir sermayeleri olmadığı için ilk adımı sermaye bulmaya çalışarak atarlar. Aslında sermayesiz olarak yapacağınız bazı işler vardır. Bu işlere ufak ufak başlayarak birikim yapıp işinizi büyütebilirsiniz. Unutmayın önemli olan ilk adımı atmaktır. Sizlere yazımızda birkaç tane sermayesiz iş kurma fikirleri vereceğiz.

Komisyoncu Olarak Ürün Satabilirsiniz

Sermaye gerektirmeden yeteneğiniz ve becerinize bağlı olarak kazanç sağlayabileceğiniz en iyi fikirlerden birisi komisyonculuk yapmaktır. E-ticaret işine girmek veya ürün satmak belli bir sermaye gerektirebilir. Fakat pazarlamacı bir ruhunuz olduğuna inanıyorsanız başkalarının ürünlerini komisyonla satabilirsiniz. Bu şekilde aldığınız komisyonları biriktirerek belki de ilerde kendi ürünlerinizi satmaya başlarsınız. Komisyonculuğa örnek verecek olursak, emlakçılar gibi taşınmak satımına, oto galericiler gibi araba alım satımı ile komisyon almayı sıralayabiliriz.

Çizim Yeteneğiniz Varsa Tasarımlarınızı Satın

Resim yapma gibi bir yeteneğiniz bulunuyorsa bunu değerlendirmeniz gerekir. Birçok kişinin çizim yeteneği vardır. Fakat bu yeteneği kullanmaz. Eğer sizin çizim yeteneğiniz varsa bu yeteneğinizi mutlaka kullanın. Eğer güzel çizim yapıyorsanız bazı tasarımlar yaparak bu tasarımları satabilirsiniz. Bazı büyük markalar bu tarz yapılan tasarımları satın almaktadır. Sizde bu konuda kendinizi deneyebilirsiniz. Özellikle tatil bölgelerinde yoğun nüfus akışının sağlandığı yerlerde kaldırım üzerinde portre çizimleri yapan kişileri mutlaka görmüşsünüzdür. Birkaç malzeme ile bu tür resimler ile para kazanılabilir.

Çağrı Merkezi Hizmeti Verin

Zamandan, yerden tasarruf etme çabasında olan bazı firmalara ait çağrı merkezleri zannedildiğinin aksine bütün çağrı merkezi desteği olan firmalar bir iş yerinden işlerini yürütmez. Bazı çalışanları kendi evlerinden onlara tahsis edilen hatlar sayesinde destek vermektedir. İnternet becerisi olan ve vatandaşla diyalogları yerinde olan özellikle Halkla İlişkiler mezunu kişiler için oldukça iyi bir alternatif olarak görünüyor. Eğer sizde bu şekilde bir hizmet verebileceğinize inanıyorsanız bu kişilerle iletişime geçebilirsiniz.

Özel Ders Vermek

Mezuniyetiniz ile eğitiminiz ders vermeye elverişli ise bulabileceğiniz öğrencilere özel dersler verebilirsiniz. Burada en önemli sermayeniz bilginizdir ve vereceğiniz dersler ile kendinize önemli bir kariyer yapabilirsiniz. Ders verdiğiniz öğrencileriniz sizlere yeni öğrenciler getirecektir. Özellikle Matematik ve İngilizce Dili mezunuysanız öğrenci bulmanız daha kolaylaşacak ve daha yüksek ücretler karşılığı dersler verebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir