Ptt kredi basvurusu nasil yapilir
ptt kredi basvurusu nasil yapilir

Posta Telefon Telgraf adıyla Türkiye’nin iletişim ağının temel taşlarını döşeyen PTT, zamanla gelişen teknoloji ve ihtiyacın doğmasıyla bankacılık işlemlerine de hızlı bir giriş yaptı. Bu anlamda oluşan teknoloji postanın ve telgrafın önüne geçmiş olsa da; hâlâ kullanılan mecralar.

Bankacılık işlemlerini de ön plana çıkaran, özellikle emeklilere hizmet veren PTT şubelerinde her türlü bankacılık işlemini yapabilir haline gelindi. Türkiye’de hemen hemen her bölgede şubesi bulunan, güçlü bir ağa sahip PTT’ye ulaşabilme kolaylığıyla işlemlerinizi yapabilmektesiniz.

PTT Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda kullanıcılarına özellikle emekli olan kullanıcılarına avantalı kredi sunan kurumlardan birisi de PTT’lerdir. PTT, müşterilerine kredi imkânı sunarken genellikle anlaşmalı olduğu bankalara aracılık ederek kredi fırsatı sunar. Örneğin kişi kredisini PTT üzerinden kullanır ama aslında X Bankası’ndan kullanmıştır ve PTT bu konuda sadece aracılık etmiştir.

PTT’den kredi başvurusu yapmak isteyen birisi ilk olarak en yakın PTT şubesine gitmesi gerekir. Gittiği bu şubeden istediği krediye çalışanlarının yardımıyla da başvurabilir. Genellikle kişinin başvurması için çalışanlar bir form verir. Kredi kullanmak isteyen bir kişi bu formu eksiksiz bir şekilde doldurduktan sonra çalışan form bilgilerini ilgili bankaya yönlendirir. Banka kredi başvurusunda bulunan kişinin bilgilerini inceler ve kredi kullanmaya uygunsa kredi kullanmasına izin verir. Kişi bu başvuru işleminden sonra olumlu sonuç aldıysa kredisini PTT’den çekebilir ve ödemelerini yine PTT şubelerine gerçekleştirebilir.

PTT’nin müşterilerine kredi imkânı sunmak için anlaşmalı olduğu birçok banka vardır. Bu bankaları ve sunduğu kredi fırsatları detaylı bir şekilde PTT şubelerinden öğrenebilirsiniz.

PTT kredi kullanmak isteyen müşterilerine bankalar ile aracılık üstlenen bir kurumdur. Yapacağınız başvuruyu istediğiniz bankaya yönlendirir, bankalarında onay vermesi durumunda ise sizinle sözleşme imzalayarak gerekli kredi tahsisini yapar.

Bir banka şubesinde yapabildiğiniz her işlemi yapabileceğiniz PTT şubelerinden başvuru yapabildiğiniz gibi online hizmet veren dijital bankacılık kanalları ile de aynı şartlarda başvuru hakkınız bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir