Motosiklet kredisi
motosiklet kredisi

İnsanların bir taşıtı olsa bile sadece hevesleri ve heyecanı için Motosiklet almak isterler. Motosiklette trafikte yerini alan bir taşıt gibi plakası olan, sigortası yaptırılan ve belli periyodlarda muayenesi yaptırılan bir araçtır.

Motosiklet Kredisi Nedir?

Motosiklet firmaları ve satışı yapan acenteleri tıpki diğer taşıt satışlarında olduğu gibi kredi pazarı sunmakta bir bakıma mecburdurlar. Kendi bünyelerinde oluşturdukları finans kuruluşları ile yasal prosedürler çerçevesinde motosiklet almak isteyenlere motosiklet kredisi finansı sağlamaktadırlar. Kendi kuruluşları bulunmayan satıcılar ise bankalarla yaptıkları anlaşmalar ile kredi imkânı verirken fiyatı itibariyle de kredi kartına taksitle satış yapabilmektedirler.

Diğer bütün kredilerde olduğu gibi motosiklet alımında 18 yaş sınırı mevcut. Yaşını dolduran herkes ehliyet sahibi olsun olmasın bu aracı alabilir ve kredi kullanabilir. Kredi kullanımında ikametini gösteren faturalar, maaş bordrosu ve nüfus cüzdanı talep edilecektir.

Almak istediğiniz motosikleti kullanacağız tüketici kredisi ile alabilir ve 48 ay’a kadar vade imkânına sahip olarak taksitlerle ödeme yapabilirsiniz.

Sıfır km ve ikinci el motosiklet alımlarında kredi dışında senetle satış yapan firmalarda az değildir. Dört tekerlekli diğer taşıtlara oranla daha uygun fiyatlarla alınabilirken, daha düşük fiyatlı olmasından dolayı ekonomik duruları itibariyle insanların ulaşması daha kolay olmaktadır. Ancak almak istediğiniz motorun fiyatı, gücüne ve özelliklerine göre farklılık göstereceğinden bir otomobil fiyatı kadar karşınıza çıkabilir.

Firmalar Mayıs ve Haziran ay’ı başlarında yapılan kampanyalarla motosiklet alımını artırma çabasında olacaktır. Firmalar 4 tekerlekli bir araçtan daha güvensiz olan motosikletlerin satışında güvenliği ön plana çıkarma uğraşındalar. Satışların yanında kask, yelek, dizlik gibi unsurlarını da vaat ederlerken reklamların albenilirliğiyle doyuma ulaşmaya çalışmaktadırlar.

Neden Motosiklet Alınır?

Büyük şehirlerde trafiğin yoğun olmasından dolayı ulaşımında daha rahat ve hızlı sağlanması, gıda sektöründe çalışan dağıtıcıların daha ekonomik dağıtım imkânlarına sahip olmasından dolayı daha çok tercih edilmektedir.

Tatil bölgesinde, özellikle toplu taşıma bulunmayan küçük yerleşim yerlerinde sıkça rastlanılan scoterlar ile ulaşımın sağlanması amacıyla da tercih sebebi olmaktadır. Turizm bölgelerinde ise rent a car’lardan sağlanan kiralık motorlar ile pratik ve eğlenceli gezilerin yapılması amaçlanmaktadır. Bu anlamda toplu turlar bile turist çekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir