2018 mtv banka kampanyalari
2018 mtv banka kampanyalari

2018 yılına girmemizle birlikte taşıt sahiplerinin cebinden çıkan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) ödeme yollarında bir değişiklik olmasa da, bankalar bu ödemelerden pay kapmak için yine kampanyalar düzenliyorlar. Vatandaşlar ödeyecekleri tutar ne kadar olursa olsun bunu bölerek taksitlerle ödeme çabasındalar. Bu nedenle bankalar kredi kartları üzerinden taksitlendirme yoluna gitmektedir.

2018 yılında ödenecek olan MTV tutarlarını daha önce açıklamıştık. Dijital bankacılık yöntemleri sayesinde hızlı ve rahat bir şekilde ödeyebildiğimiz MTV aynı zamanda Maliye Bakanlığının ilgili sitesinden giriş ile birlikte de ödenebiliyor. Fakat burada ödeme yapılabilmesi için bankalara ait Kredi Kartları kullanılıyor olması birinci şart. Bu nedenle bankaların kartları ve ödemeleri hakkında bilgi vermek istedik.

Ziraat Bankası MTV Ödeme Kampanyası

Devlet bankası konumundaki Ziraat Bankası Maximum Kredi Kartı ile internet şubesi, mobil, ATM yada Gelir İdaresi Başkanlığının sitesinden yapacağınız 100 TL ve üzerindeki motorlu taşıt vergisini 3 eşit taksite bölüyor. Kampanya süresi 1 Ocak – 31 Ocak arasında geçerli.

Akbank MTV Ödeme Kampanyası

Ocak ay’ı sonuna kadar ödeme vaktimiz olan MTV ödemeleri Akbanka ait  Axess, Free ve Wings ile yapılabiliyor. Burada ödemeniz gerçekleşmesinin ardından banka otomatik olarak taksitlendirme yoluna gidiyor. Akbank kredi kartları ile yapacağınız vergi ödemeleriniz 3 taksitle ödeme imkanı veriyor.  Akbank direkt ile giriş yaparak ta online olarak ödemeniz mümkün.

Garanti Bankası Bonus MTV Ödemesi

Gelir İdaresi Başkanlığının internet sitesinden giriş yaparak plakanız üzerinden MTV ödemenizi Garanti Bankası Bonus Kredi Kartı ile yapmanız halinde ücretsz olarak iki taksitle ödeme yapma imkanı veriyor. Ayrıca ödeme esnasında Garantipay’i seçenler bu işlemi 3 taksitle ödeme imkanına sahip. Garanti Bankasının araçlarını kullanrarak hızlı ve rahat bir ödeme yapabilirsiniz. İsterseniz Garanti cepten girerek bankacılık işlemleri altındaki ödemeler menüsünden de ödeme yapabiliyorsunuz.

İş Bankası Maximum MTV Ödemesi

İlgili siteden giriş ile yapacağınız MTV ödemenizi İş Bankası Maximum Kredi kartı ile gerçekleştirebiliyorsunuz. Banka henüz kampanyasını duyurmamış olsa da, genel olarak ödemelerde bir limit koyuyor ve bu limitin üzerindeki ödemelerde taksitlendirme gerçekleştiriyor.

Yapı Kredi Word Kart MTV Ödemesi

Wordcard sahibi iseniz aracınızın MTV ödemenizi yapmanız halinde 100 lira üzeri ise banka 3 taksit imkanı sunuyor. Gib.gov.tr yada bankanın sitesinden giriş yaparak verginizi rahatça ödeyebiliyorsunuz.

Ayrıca Sonax Hybrid Boya Temizleme paketi 570 liradan 285 TL’ye yaptırabiliyorsunuz. Otopratik bakım için ise işçilik için yüzde 50 indirimde söz konusu.

Yapı Kredi Bankası MTV ödemesinden taksit hizmetinden faydalanmak isteyen tüketiciler 444 0 444 numaralı telefon bankacılığına taksit için talepte bulunmaları gerekiyor.

Denizbank Bonus MTV Ödemesi

Denizbank Bonus Kredi Kartı sahipleri MTV ödemelerini banka şubeleri, AçıkDeniz İnternet Bankacılığı, telefon bankacılığı ya da Gelirler İdaresi Başkanlığından yaparken 6 taksite kadar imkan tanıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir