Limitsiz kredi karti kimlere verilir
limitsiz kredi karti kimlere verilir

Kişisel finansına özen gösteren geliri belli kişiler elbette kredi kartı limitlerine de aynı itinayı göstererek hayatlarını idame ettirirler. Ancak gelir problemi olmayan, aynı zamanda yaptıkları harcamalarına gem vurmayan insanlarda bulunmaktadır.

Limitsiz Kredi Kartından Faydalanma

Limitsiz kredi kartı neredeyse herkesin hayallerini süsler. Fakat bu kart zannedildiği gibi limitsiz değildir. Bir limitleri vardır. Fakat bu limit çok yüksek olduğu için ve kişi istediği zaman bankasını arayarak limitini yükseltebildiği için limitsiz denmektedir. Örneğin limitsiz kredi kartınızın 100 bin dolar limiti var diyelim istediğiniz zaman bu limiti 150 bin dolara çıkarabilirsiniz. Banka müşterilerine bu imkanı tanıdığı için bu kredi kartları limitsiz olarak geçer.

Limitsiz dediğimiz kredi kartlarına sahip olmanın da bazı kuralları vardır. Bunlardan en önemlisi yıllık 5 milyon dolar gelire sahip olmaktır. Yıllık 5 milyon dolar gelire sahip olduğunuzda minimum 50 bin dolar değerinde bir limitsiz kredi kartı sahibi olabilirsiniz.

Limitsiz kredi kartları çok avantajlı gibi görülse de aslında çok fazla dezavantajları da mevcut. Örneğin kart bilgileriniz çalındığı takdirde veya kredi kartınız çalındığı takdirde çok büyük kayıplar yaşayabilirsiniz. Bu yüzden kart bilgilerinizin sıkı bir güvenlikle korunması gerekmektedir. Aynı zamanda bu kart tipi kişide yüksek miktarda borçlanmaya da sebep olabilir.

İnsanların hayallerini kabartan hiç düşünmeden, istediği gibi harcama imkanlarına sahip olan insanlar elbette vardır. Bu şekilde harcamalarına hiç bakmayanlarda bulunabilir. Bu türdeki geliri yüksek olan insanların genel olarak kredi kartlarına da ihtiyaçları yoktur bir bakıma.

Gelir gider arasındaki muhasebe kavramı ile insanların harcamasına bağlı olarak çıkan nedenler dolayısıyla kart limitleri farklılık gösterebilir. Ancak her şeye rağmen her türlü harcama sonunda ödeme yapılması arz eder. Bankaların tahsis ettiği kartların limitlerinden önce bir anlamda kişinin kendi limitleri, harcama yapabilme kademesi çok önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir