Kredi karti limit artirma 1
kredi karti limit artirma 1

Kredi kartı limitinizi kendinize göre sebepleriniz dahilinde düşük tutabilirken alacağınız bir ürün için yada  başka bir sebeple limitini yükseltmek isterseniz bunu nasıl gerçekleştiririz. Mevcut kredi kartınızın limitini yükseltmek için bir kaç yol bulunmaktadır. Sizlere bu yolları açıklayalım.

Kredi Kartı Limiti  Nasıl Yükselir?

Bankalar kredi kartı kullanımı yaygınlaştıkça limit artırımını da kolaylıklarla müşterilerine sunmaktadırlar.  Bir çok kişi kredi kartı bile alamazken limit artırımı bankalarca hemen yapılabilmektedir. Kredi kartınızın limitini yükseltebilmek adına internet bankacılığı kullanıyorsanız ve bankanızın internet bankacılığı mevcut ise buradan girerek kredi kartı bölümüne limit yükseltme sayfasına  girmelisiniz. Burada yükseltmek istediğiniz rakamı yazarak onay tuşuna tıklıyorsunuz ancak banka sizin aylık  gelirinizi beyan etmenizi istiyor. Geliriniz talep ettiğiniz miktara uyuyorsa banka istediğiniz limiti size tahsis ediyor ve bunu sms ile bildiriyor.

İkinci bir yol ise bankanızın müşteri hizmetlerini aramak oluyor. Ancak bankaların müşteri hizmetlerinde sizi elektronik sekreter karşıladığından istediğiniz birime ulaşmak ve limit artırımına gitmek size biraz zaman kaybettirebilir.

Üçüncü bir yol ise yapacağınız limitinizin üstündeki alışverişi yaparak şifre girişinde bulunuyorsunuz. Bu noktada posttan limit yetersiz cevabı gelmektedir. Bu kısımdan itibaren bir kaç dakika içerisinde bankanın otomatik telefonu geliyor ve elektronik sekreter size limit teklifinde bulunarak onay verip vermediğinizi soruyor. Sizde onay verdikten sonra limitiniz artmış oluyor.

Dördüncü bir yol ise hesabınızın bulunduğu banka şubesine giderek Müşteri Hizmetleri ile görüşmek ve limit artırımı yapmaktır.

Beşinci bir yol ise bankalara SMS yolu ile kredi kartı limit artırımı başvurusunda bulunmak ve bankanın size yine SMS’le dönüş yapmasıdır.

Altıncı yol ise mevcut olan kredi kartınız ile herhangi bir ATM’den ilgili bölüme girilerek limit artırım talebi yapmanız olacaktır.

Peki Herkesin Kredi Kartı Limiti Artırılır mı?

Kredi limitini yükseltmek isteyen herkesin kredi limiti artırılamaz. Çünkü öncelikle yasalar gereği kişinin gelirine göre kredi kartı limiti belirlenmiştir ve bu limit üstüne çıkılamaz. Ancak gelirinize göre limit artırımı mümkün olsa da kişinin kredi notunun yeteri kadar yüksek olmalı. Yasal takipte bulunanlar ve notu düşük olanların kredi kartı limitleri artırılmaz.

One Comment

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir