Kosgeb hibe destegi alan sektorler
kosgeb hibe destegi alan sektorler

Ne olduğunu bilmeseniz dahi aşina olduğumuz medyalar üzerinden devletçe desteklenen, girişimcilik yapmak isteyen vatandaşlara para desteğini sağlayan bir kurumun KOSGEB olduğunu işitmişizdir. Bu nedenle girişimci olma niyetinde olan kişilerin yapacakları iş için nakit ihtiyacını karşılamak için kredi araştırmasına giriyor olsa da, burada ödeyeceği faizin yanı sıra bu bedeli ödeyip ödeyemeyeceği konusunda endişeler yaşayabiliyor. Bu nedenle en doğru ve sağlam adım KOSGEB üzerinden alınabilecek hibe destekli krediler oluyor.

KOSGEB üzerinden hibe almanın şartlarını sizlere daha önce açıklamıştık. Bu aşamadan sonra girişimcilerin merak ettiği hususların başında hangi sektörlerin onay aldığı, onayı alabilmek için hangi sektör üzerinde bir iş yeri açılması gerektiği konularında birleşiyor.

KOSGEB Hibe Kredisi Alabilmeniz İçin

Özellikle hibe olan kredi desteğinden faydalanabilmeniz için hazırlayacağınız iş planı projesi çok önemlidir. Öyle bir girişim sektörü bulmalı ve öyle bir proje hazırlamalısınız ki dosyanızı inceleyen heyeti cezbetmiş olmanız gerekir. Dosyanız heyeti etkilerse projeniz onaylanacaktır ve hibe kredinizi alırsınız.

Aile Çay Bahçesi

Üstün yetenek gerektirmeyen, herkesin yapabileceği emeklerden birisi çay bahçesi işletmek. Hem insanların birincil ihtiyaçları arasında bulunması hem dinlenmek için huzur aranılan bir yer olarak karşımıza çıkan çay bahçelerini açabilmek için hazırlanılan projeler onaylanan sektörler arasında. Burada dikkat edilmesi gereken husus açılacak işletmenin yılın 12 ay’ında hizmet vermeye elverişli halde olmasıdır. Kışın soğuk ve yağışlı şartlarında da çalışılabilmesi için kapalı alan ve ısıtılmış bölümün olması, otopark gibi sorununun olmaması gibi nedenler KOSGEB projenizin onaylanmasına neden olacak etkenler.

Market, Bakkal ve Süt Ürünleri Mağazası

Türkiye’de en yaygın girişimcilik hizmetinin başını hemen hemen her sokak başında görebileceğimiz Marketler, Bakkallar ya da süt ürünleri satan şarküteriler olarak dikkatimizi çekiyor. İnsanların birincil ihtiyaçlarını karşılayan bu mecralar açılan bölgesine göre önem arz ediyor. Çünkü kişiler ihtiyaçlarına anında ulaşmak ve uygun fiyatlar eşliğinde kaliteli ürünlere sahip olmak isterler. Açılışın gerçekleşeceği bölgedeki insanların gelir düzeyleri sizi de etkileyecektir. Müşterilere ne kadar yakın bir yerde olunursa o kadar çok tercih edilen bir yer olur. KOSGEB onayı alabilmeniz için ayrıca açılacak mağazanın genişliği, ürün çeşidi gibi etkenler önemli. Bu nedenle yapacağınız projenin ayrıntıları önemlidir ve bu ayrıntılar kredi desteğinizin geleceğini belirleyecek hususlar arasındadır.

Fatura Ödeme Merkezi

Milyonlarca insanın kullandığı ürünlerin fatura bedelleri aylık olarak ödenmesi, kullanılan ürünlerin çokluğu nedeniyle cazip fatura ödeme merkezleri KOSGEB desteğinden faydalanabilen işletmeler arasında. Kişilerin kullandığı özellikle telefon, elektrik ve su ödemelerinin yanında geliri artırıcı otobüs ve uçak bileti satışları, yerel otobüs kart dolumları gibi hizmetleri sunan küçük ama aktif girişimcilikler hibe kredi desteğinden faydalanan yerlerdir.

Bilgisayar, Cep Telefonu Teknik Servisleri

Hemen hemen her bireyin cebinde taşıdığı teknoloji ayrı bir hizmet sektörünü de alevlendirdi. Akıllı telefonların çoğalmasından sonra oluşan teknik servis ihtiyacı talebi karşılamak için önemli bir potansiyel oluşturuyor. Kullanıcı olmamıza rağmen donanımsal ve yazılımsal olarak ihtiyaçların karşılanamaması nedeniyle insanların en çok tercih ettikleri hizmet alım noktası Bilgisayar, Cep Telefonu gibi elektronik malzemelerin teknik servisleri oluyor.

Oto Yıkama Sektörü

Geçmişin lüks ihtiyaçları arasında iken şimdilerde bir hanede birden fazla bulunan otomobiller aynı zamanda oto yıkama sektörünün de gelişmesine neden oldu. İhtiyaç duyulan sektörler arasındaki yerini önemli ölçüde yükselten oto yıkama sektörü aynı zamanda oto bakımı, yağ değişimi gibi etkenleri de içine alarak müşterilerine hizmet veriyor. Bu nedenle yapacağınız proje KOSGEB desteğini alabileceğiniz hibe krediler arasında bulunuyor.

KOSGEB Proje Dosyasında Olması Gerekenler

Hali hazırda hazır proje desteği sunan işletmeler bulunuyor olsa da kişisel olarak bu projenizin onaylanması için işinizi şansa bırakamazsınız. Bu nedenle alacağınız destekleri danışmanlar ile geliştirebilir ve projenizi destekleyecek unsurlara sahip olabilirsiniz. Dosyanızda genel bilgiler bulunmakla birlikte ayrıntılara da yer vermek akılda kalacak soruların cevaplanmasına neden olur. Bu da projeyi inceleyen kişilere onay verilmesinde fayda sağlar.

Hazırlanan projede sunacağınız hizmetin pazarı önem arz eder. Pazarı olmayan bir proje onaylanmayacağı için daha çok kişiye ulaşabilecek bir sektör seçmelisiniz. Para kazanabilmeniz gereken için en önemli etkeni oluşturan Pazar başlıca hususlar arasında.

Dosyanızın en önemli kısımlarından birisi de finansal bilgilerin içerdiği kısımdır. Burada yapacağınız girişim için ihtiyaç olan maddi desteğin ne kadar olduğu, aylık ve yıllık giderleriniz ile üretim ve hizmetinizin sonucu gelirlerinizin oluşacağı hesap cetvellerindeki ayrıntılara yer verilmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir