Gelir belgesiz kefilsiz 10 bin lira kredi
gelir belgesiz kefilsiz 10 bin lira kredi

Daha önce banka ile bir alış verişi bulunmayan ve banka yasaklısı olan kişilerin merak ettiği husus bankanın kendisine kredi tahsisinde bulunup bulunmayacağı konusunda oluyor. Kredi yasaklı olan tüketiciler elbette bu ürünü kullanmaktan men edilirler. Fakat yasağı bulunmayanların çokta endişelenecekleri bir husus bulunmaz.

Zamanla kredi limitlerinde esneme yoluna giden finans kuruluşları 10 Bin TL kredi başvuruları için düşük limit kategorisinde kabul eder ve gelir belgesiz, kefilsiz krediyi başvuru sahibine tahsis eder. Yani 2018 yılı itibariyle düşük limitler için artık neredeyse hiç belge istenmediğini söyleyebiliriz.

Belgesiz 10 Bin TL kredi veren bankalar ve limitleri şu şekilde

Enpara 30 Bin Liraya Kadar Belge İstenmiyor
Cepteteb 30 Bin Liraya Kadar Belge İstenmiyor
N Kolay 30 Bin Liraya Kadar Belge istenmiyor
QNB Finansbank 30 Bin Liraya Kadar Belge isteniyor
Odeabank 50 Bin Liraya Kadar Belge isteniyor
İNG Bank 35 Bin Liraya Kadar Belge isteniyor

En Hızlı 10 Bin TL Kredi Alma

Krediyi kullanmanın en hızlı yolu çevrimiçi bankacılık şubesi üzerinden dijital yollardan olduğunu daha önce belirtmiştik. Bunun için zaman yer kavramı bulunmadan olduğunuz yerden dijital bankacılık ya da diğer adıyla mobil bankacılık şubesinden başvurarak yapabiliyoruz. Elbette burada gerekli şartları taşıyor ve kabul ediyor olmanız başlıca istenilenler. Başvuru sonrası prosedürlerin tamamlanması ve parayı kullanabilir hale gelmesi sadeci birkaç dakikalık zaman diliminden ibaret oluyor.

Sigortasız Kişilerde Kredi Alabiliyor.

Resmi olarak bir yerlerde çalışmayan kişiler doğal olarak SGK kaydı olmadan maaş bordrosu gibi en önemli belgeye sahip olamazlar. Bu nedenle de kredi talebinde bulunmuş olsalar dahi hemen ret cevabı alırlar. Fakat zamanla kolaylaşan kredi kullanımları sonucunda özellikle Garanti Bankası, İş Bankası, TEB, Denizbank ve İng Bank gibi özel bankalar belge talebi olmadan ihtiyaçlara cevap verebilir durumdalar. Elbette bu herkes için geçerli olmayıp kredi notunuza göre farklılık gösterebiliyor. Bu durumda kredinizi kullanma ve ihtiyaçlarınızı karşılamanız için büyük bir alternatif olabilir.

10 Bin TL Kredi için Kredi Notu Kaç Olmalı?

Her ne kadar düşük limit kategorisine giriyor olsa da 10 bin TL kredi için kredi notunuzun seviyesi önem arz ediyor. Riskli kişiler arasında bulunuyorsanız bu isteğiniz kabul görmez. Kredi notu, diğer adıyla Findeks sorgulaması sonrası puanınız 1100 ve üzeri ise gelir belgesiz ve kefilsiz 10 bin lira kredinizi çekebilirsiniz. Puanınız 800-1100 arası ise yada daha düşük seviyelerde iseniz çok riskli kişiler arasında sayılırsınız ve size banka kredi vermeyebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir