Istanbulbilisimparaiadesi
istanbulbilisimparaiadesi

İstanbul Bilişim son aylarda geçerli olmak üzere stok ile ilgili ciddi sorunlar yaşamakta olup, bu nedenle stok sorununu çözemediği içinde müşteriler ödemeleri yapmalarına rağmen müşterilerine ürün teslimatlarını gerçekleştirememektedir. Sizde İstanbul Bilişim kanalıyla sipariş vermenize ve ödemenizi yapmanıza rağmen henüz ürünü teslim alamadıysanız, İstanbul Bilişim para iadesi alma ile ilgili birkaç püf noktası paylaşarak paranızı iade alabilmeniz konusunda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

İstanbul Bilişim tarafından yapılan açıklamaya göre, tedarikçi firmalar tarafından vermiş oldukları siparişler zamanında teslim edilmediği için ürünlerin zamanında müşterilerine ulaştırılamadığı bildirilmektedir. Tüm bunlara karşılık sipariş teslimlerinde yaşanan gecikmeler 90 günü bulurken, müşteriler tedirgin olmakta ve para iadesi istemelerine hatta şikayet sitelerinde konu ile başlık açmalarına neden olmaktadır.

İstanbul bilişim para i̇adesi

İstanbul Bilişim Para İadesi Nasıl Alabilirsiniz?

İstanbul Bilişim para iadesi için öncelikle İstanbul Bilişim Müşteri Hizmetleri’ne ulaşarak, bilgi almaya çalışınız. Son zamanlarda müşterilerden İstanbul Bilişim Müşteri Hizmetleri’ne ulaşma konusunda da problem yaşanıldığı belirtilmektedir. Şayet siz müşteri hizmetlerine ulaşmayı başarırsanız, görüştüğünüz müşteri temsilcisine talebinizi ileterek ödemenize iade istediğinizi belirtebilirsiniz.

İstanbul Bilişim Müşteri Hizmetleri’ne ulaşmanıza rağmen bir hafta gibi bir süre geçmesine rağmen oluşturduğunuz talep olumlu sonuçlanmaz ise siz de şikayet siteleri üzerinden şikayet talebi oluşturabilirsiniz.

İstanbul Bilişim Müşteri Hizmetleri Numarası 0 850 333 09 12 olmakla birlikte, mail yoluyla ulaşmak istemeniz durumunda ise İstanbul Bilişim mail adresi info@istanbulbilisim.com’dur.

Müşteri hizmetleri aracılığıyla görüşmeniz sonucunda talebinize olumlu bir sonuç verilmedi ise, ‘’Şikayet Var’’ sitesini kullanarak sipariş numaranız ile İstanbul Bilişim para iadesi ile ilgili bir şikayet kaydı oluşturabilirsiniz. Yaptığımız araştırmalar sonucunda site üzerinden şikayet oluşturan müşterilere dönüş yapıldığı belirtilmektedir. Tüm buna rağmen hala oluşturduğunuz şikayet talebine 1 hafta gibi bir süre içerisinde dönüş yapılmaz ise, imkanınız doğrultusunda İstanbul’da bulunan İstanbul Bilişim Genel Merkezi’ne gidebilirsiniz.

İstanbul Bilişim Genel Merkezi’ne gitmeniz durumunda iade süreci hakkında yaşadığınız olumsuzlukları anlatarak, iade talebiniz hakkında kararlı olduğunuzu bildirmeniz gerekmektedir. Çünkü aldığımız bilgiler doğrultusunda İstanbul Bilişim Genel Müdürlüğü’ne giden ve iade konusunda kararlı olan müşterilere İstanbul Bilişim para iadesi nakit, havale ya da kredi kartı iptal işlemleri olmak üzere farklı kanallar aracılığıyla yapılmaktadır.

Ayrıca İstanbul Bilişim Mağazası’na giderek de para iadesi konusunda şikayetinizi iletebilirsiniz. Yine müşterilerden aldığımız bilgi doğrultusunda mağaza aracılığıyla da pek çok iade talebinde bulunan müşterilere İstanbul Bilişim para iadesi yaptığını öğrenmekteyiz.

İstanbul Bilişim Genel Merkezi İstanbul’un Şişli ilçesinde bulunmakta olup açık adresi; Halide Edip Adıvar Mahallesi, Çifte Cevizler Caddesi No: 3 Kat:7 şeklindedir.

İstanbul Bilişim Mağazası ise, İstanbul’un Bakırköy ilçesinde bulunan Airport AVM Mağazası içerisinde yer almakta olup açık adresi; Airport AVM, Londra Asfaltı Kuleli Mevkii, E-5 Karayolu Üzeri No: 13 Kat:1 şeklindedir.

İstanbul bilişim para i̇adesi

İstanbul Bilişim İflas mı Etti?

İstanbul Bilişim kurulduğu günden itibaren günümüze kadar geçen süreç içerisinde Türkiye’de bulunan tedarikçileri kullanarak ürün olmak yerine kendi firmaları aracılığıyla yurtdışındaki tedarikçileri kullanarak ürünlerini alarak müşterilerinin satışına sunmaktadır. Bundan dolayı tedarikçilerden kaynaklı dönem dönem gecikmeler yaşanmakta olup, gecikmeler müşterilere yansımaktaydı. Kısa süreli gecikmeler nedeniyle İstanbul Bilişim para iadesi isteyen müşterilerine ödemeleri yapmaktaydı. Ama son aylarda yaşanan süreç nedeniyle İstanbul Bilişim firma olarak ciddi prestij kaybı yaşarken bu durum satış kaybı yaşamalarına da neden olmaktadır. Özellikle de şikayet sitelerini incelediğimizde son aylarda İstanbul Bilişim hakkında şikayetlerin ciddi bir artış gösterdiğini görmekteyiz.

İstanbul Bilişim’in yeniden kendisini toparlaması ve eski prestijini kazanması açısından halkla ilişkiler konusunda ciddi adımlar atması gerekmektedir. Özellikle tedarik sürecinden kaynaklı sorunları gidererek, sipariş konusunda problem yaşayan müşterilerine karşı daha ilgili davranarak güzel çözümler üretmesi gerekmektedir.

Şuna itibarıyla İstanbul Bilişim firması iflas etmemiş olmakla birlikte tedarik sürecindeki sıkıntılar devam ettiği sürece mali açıdan zor günler geçireceği ve ilerleyen süreçte de iflas gibi bir olumsuzluğu yaşamaları ihtimalinin var olduğu görülmektedir.

İstanbul Bilişim Müşteri Şikayetleri

İstanbul Bilişim müşteri şikayetleri, her geçen gün artmakla birlikte firma tarafından müşterilere ‘’ Değerli Müşterimiz, talep ve istekleriniz ilgili departmana iletilmiştir ve size kısa zaman içerisinde dönüş yapılacaktır. Aynı zamanda ürün tedariği ve kargolanmasına yönelik çalışmalar hızlandırılacaktır.’’ Şeklinde açıklama yapılarak özür dilenmektedir fakat yaşanılan süreç tüm açıklamalara rağmen müşterileri memnun etmemektedir.

Kullanıcı diyor ki,

17 Mart 2020 tarihinde mağaza üzerinden dikey süpürge siparişi verdim ve kargo için 1 ay bekledim, süre dolmasına rağmen ürün kargolanmadı. Bunun üzerine siteye bildirimde bulundum kredi kartı ile alışveriş yaptığımı ve iade istediğimi belirttim. İstanbul Bilişim para iadesi yapacağını belirtti fakat 10 gün geçmesine rağmen herhangi bir işlem yapılmadı.

Kullanıcı diyor ki,

14 Şubat 2020 itibarıyla iptalini gerçekleştirdiğim ürüne yönelik para iadesini alamadım ama kredi kartı ile ödeme yaptığım için almadığım bir ürün için bankaya ödeme yapmak zorunda kaldım. Defalarca ulaşmama rağmen sürekli gün verilerek mesaj yollanıldı ama hala param yatmadı. 26 Nisan 2020 itibarıyla gelen mesaja ise çıldırdım çünkü mesajda 22 Nisan’da paramın yatırılacağı söyleniyordu ki 4 gün öncesinden bahsediyorlar, sözlenecek çok söz olmasına rağmen söylemiyorum ama yazıklar olsun size…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir