1 3
1 3

İşbank müşterilerinin nakit ihtiyacı ya da alışveriş gibi farklı ihtiyaçlarını kolaylıkla karşılayabilmesi için kredi kartı kullanımını sağlamaktadır. Tüm bunlara rağmen çalınma ve kaybolma gibi olumsuzlukların yaşanması için durumunda İş Bank Kredi Kartı iptali gerçekleştirilmektedir. Konu ile ilgili detaylar Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK) yönetmeliklerinde de açıkça belirtilmiş olup, bankanın müşteri talebini dikkate alması gerekmektedir.

İş Bankası tarafından İş Bank Kredi Kartı iptali için müşterilerine farklı kanallar üzerinden taleplerini iletme fırsatı sunulmaktadır. İş Bankası şubelerinden kredi kartı iptali gerçekleştirebildiği, internet üzerinden ya da İş Bankası Müşteri Hizmetleri aranılarak iptal işlemleri gerçekleştirilebilmektedir. İptal sonrasında kredi kartı bilgileri 1 hafta içerisinde ‘’Findeks’’ kayıtlarından silinmekte ve kredi kartı için müşteri limiti tekrar yükselmektedir. Kısaca 1 hafta sonunda İş Bankası Kredi Kartı pasif hale gelmektedir.

İş bank kredi kartı i̇ptali

İşbank Kredi Kart İptali Yapılan Yollar

  • Şubelerden
  • İnternet bankacalığı
  • Mobil bankacılık
  • Müşteri Hizmetleri

Şubelerden Kredi Kart İptali

İş Bankası şubeleri birçok işlemin kolayca yapılabileceği işlem kanallarından bir tanesi olup, yapılacak işlemler sırasında kesinlikle kimlik kartı ya da nüfus cüzdanı istenmektedir. İş Bank Kredi Kartı iptali de banka şubelerinden gerçekleştirilmekte olup, başvuru sırasında müşteri temsilcisi tarafından dilekçe doldurulması istenmektedir. Bu rutin bir işlem olup, sadece İş Bankası değil, tüm bankalar tarafından alınmaktadır.

İnternet Bankacılığı ve Mobil Bankacılıktan Kart İptali

İş Bankası internet bankacılığı ve mobil şube kanalları kullanılarak İş Bank Kredi Kartı iptali gerçekleştirilebilmektedir. İş Bankası müşterisi olan kullanıcı, T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaptıktan sonra ‘’Kredi Kartlarım’’ menüsüne giriş yapıp ‘’Kart İptal’’ sayfasından işlemlerinin gerçekleştirebilmektedir. Şayet ‘’Kart İptal’’ sayfası aktif değilse, ‘’İletişim’’ bölümünden İş Bank Kredi Kartı iptali ile ilgili talep oluşturulması gerekmektedir. Talebin oluşturulması sonucunda takip numarası verilecek olup, bu takip numarası sayesinde sonuç hakkında bilgi alınabilmektedir.

İş Bankası için bankacılık işlemlerin gerçekleştirildiği bir diğer kanal ise, mobil bankacılık uygulaması olan İşCep’tir. Bunun için uygulamanın telefonda yüklü olması gerekmektedir. Daha sonra ‘’Kartlar’’ menüsüne girilerek ‘’Kayıp/Çalıntı Bildirimi’’ sayfasından İş Bank Kredi Kartı iptali ile ilgili talep oluşturulmaktadır.

İş bank kredi kartı i̇ptali

İş Bankası Müşteri Hizmetleri’nden Kredi Kartı İptal Etme

İş Bankası Müşteri Hizmetleri Numarası 0850 724 0 724 olup, bankaya ait olan birçok işlem bu kanal üzerinden de hızlı ve kolay şekilde yapılabilmektedir. İş Bank Kredi Kartı iptali işlemi de yapılan işlemler arasında olup, müşteri temsilcisi tarafından ikna edilme çabalarına maruz kalınmadan kayıp/çalıntı bildirimi yaparak kredi kartı kullanıma hızlı bir şekilde kapatılabilmektedir.

İş Bankası Kredi Kartı Borcu Varsa Kart Kapatılır mı?

İş Bank Kredi Kartı iptali için ekstre borcunun bulunması herhangi bir soruna neden olmamaktadır. Ama bu durum kayıp/çalıntı gibi bir olumsuzluk yaşanması durumunda geçerli olup, yeni kredi kartı çıkartılarak taksit ödemelerinin ve ekstre borcunun ödenmesine devam edilebilmektedir. Bunun dışında İş Bank Kredi Kartı iptali yapılabilmesi için kartın herhangi bir borcunun olmaması gerekmektedir.

Borcu olmayan kredi kartı iptali için banka şubelerine kişisel bilgileri ve kart bilgilerini içeren bir dilekçe başvurulması ya da İş Bankası Müşteri Hizmetleri’nin aranılması gerekmektedir. Yapılan İş Bank Kredi Kartı kredi kartı iptali başvurusu sonucunda 7 iş günü içerisinde kredi kartı pasif hale getirilmektedir.

İş Bankası dahil tüm bankaların kredi kartı iptal başvurularını değerlendirmeye alması gerekmektedir. Kartın iptal edilmemesi durumunda müşterinin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK)’na yazılı başvuru ile şikayet etme hakkı bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir