Is bankasi hayvancilik kredisi
is bankasi hayvancilik kredisi

Tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler İş Bankası hayvancılık kredisi alabilme olanağına sahiptirler. Çiftçiler Ziraat Odası’ndan çiftçi belgesi almak şartıyla İş Bankası’na hayvancılık kredisi için başvuru yapabilmektedirler. Hayvan alımı kredisiyle oldukça düşük ve uzun vade de ödeme avantajıyla saf ırk sertifikalı veya damızlık belgesine sahip olan bir buçuk veya 2 yaşında ayrıca gebeler içinse en az 3 aylık gebe olan düve alımı sağlanmaktadır. Süt sığırcılığı kredisiyle günlük veya genel giderlere dair yem, veterinerlik ve elektrik hizmetleri için uygun koşullar da destek alınabilmektedir.

Makine ve Ekipman Finansmanı

Makina ekipman kredisiyle kullanılmakta olunan süt sağım makinası, süt sağım tankı, gübre sıyırıcı ve yem hazırlama ünitesi teçhizatlarının onarımı veya tedarik edilmesi için finans desteği sağlanır. Besi sığırcılığı kredisiyle işletmenin kurulup büyütülmesi adına yem, veterinerlik ve elektrik gibi masrafların karşılanması için yine gerekli nakit destek sağlanmaktadır. İş bankası çiftçiye esnek ve düşük faizli kredi imkânları sunmaktadır. Bu da çiftçinin kalkınabilmesi için ihtiyacı olan finansal desteği İş bankasın da bulabilmesini sağlamaktadır. Son zamanlar da et fiyatların da gözlenen artış kişileri hayvancılığa yönlendirmektedir.

Devlet Desteği Talebinde Bulunun

Birçok kişi hibe kredisi almayı istemektedir. Devlet desteğinden yararlanmak isteyen tüm girişimciler hibe alımına olan yığılmadan dolayı maalesef devlet desteğinden yararlanamamaktadır. Tam da bu nokta da İş bankası soruna çözümler ve avantajlar sunarak hayvancılık alanın da iş kurmak isteyen girişimcilere bir çare olmaktadır. Ziraat bankasının ardından girişimcilerin hayvancılık kredisi için İş bankasını tercih etmeleri bankayı bir adım daha öne taşımıştır. Dolayısıyla İş bankası çiftçilerin emeğine hak tanımakta onların bütçelerini anlayabilmekte ve her daim çiftçinin yanın da olmayı başarabilmektedir. Bunun yanı sıra Sürdürülebilirlik politikasıyla muvaffakiyetini korumayı yıllarca önemsemektedir.

Hayvancılık Ön Plana Çıktı

Son günlerde artan et fiyatlarına karşın yurt dışından ithal edilen ucuz et miktarının az olması nedeniyle hayvansal ürünlere olan ihtiyacın artması sonucu devlet eliyle verilen teşvikleri gündeme getirdi. Sürekli artan fiyatlar karşısında özellikle et ihtiyacının karşılanması için önemli finans desteği sağlayan İş Bankası, hayvancılık yapmak isteyen çiftçilerimize besi hayvancılığı, süt sığırcılığı, makine ekipman alımı için hayvancılık kredisi tahsis ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir