Kredi ve Finans Portalı

İş Bankası Atm Günlük Para Yatırma ve Çekme Limitleri

İş bankası ülkemizin 2. en büyük bankasıdır. Banka işlemlerimizin çoğunu artık mobil uygulamalar üzerinden gerçekleştiriyoruz. Ayrıca İşcep  uygulaması ile ilk mobil uygulama hizmetini başlatan da İş Bankasıdır. Mobil uygulamalarla eft havale gibi işlemlerimizi halletsek de para çekme ve yatırma işlemleri için atm veya bankaların şubelerine gitmek zorunda kalıyoruz. Bankalar atmlerden yapılan işlemler belli limitler koymuşlardır . İş Bankasının atm için günlük yatırma çekme limitlerine bakalım.

İş Bankası Atm Para Yatırma Limiti

İşbankası  atmlerinden hem kendi hesabınıza hemde diğer hesaplara para yatırabilirsiniz. Hesabınıza kartınızla birlikte atmlerden günlük en fazla 20000 TL yatırabilirsiniz. Kartsız olarak TCKN ile 18000 TL yatıralabilirsiniz. Atmlerden yatırdığınız para anında hesabınıza geçmektedir . İş Bankası bu işlem için sizden 4.5 TL işlem ücreti almaktadır. Ayrıca tek seferde en fazla 40 banknot olarak yatırabilirsiniz. Daha fazla tutar ile işlem yapacaksanız şubeye uğramalısınız.

İş Bankası Atm Para Çekme Limiti

İş Bankası atmlerinden günlük para çekimlerinde güvenlik nedeniyle limitler çok düşüktür. Atmden günlük çekme limitleri müşteriye göre değişmekte birlikte 1500 TL – 2500 TL arası değişmektedir. Bu tutarı bir miktar komisyon ödeyerek artırabiliyorsunuz. Yatırma işleminde olduğu gibi 4.5 TL işlem ücreti vardır. İşlem ücretleri hakkında detaylı bilgi için ürün ve hizmet ücretleri yazısına bakabilirsiniz.

İşbank Kartsız Para Çekme Limiti

Karekod veya bluetooth ile para çekme günlük 3000 TL olarak sınırlandırdılmıştır.

İşbank ATM Döviz Çekim Limitleri 

Dolar çekimi için minimum 100 USD , maximum 800 USD çekebilirsiniz.  Euro çekmek için en az 50 EUR en fazla 800 EUR çekebilirsiniz. Sterlin için ise en az 20 GBP en fazla 800 GBP olarak belirlenmiştir.

İşbankası atm çekim veya yatırma limitlerini artırmak isteyebilirsiniz ancak belirtilen miktarlar haricinde yükseltme yapılmaktadır. Günlük 2000 TL üzerinde çekmek istiyorsanız ilk önce döviz hesabı açıp paranızı döviz yapıp o şekilde çekim yapabilirsiniz . Bu şekilde 5000TL ye kadar para çekebilmeniz mümkün olmaktadır. 

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  İnternetten Anında Alışveriş Kredisi

İş Bankası Atmlerinden Hangi İşlemler Yapılabilir?

 • Cebe havale işlemi ile gelen parayı atmlerden cep telefonunuz yanınızda olduğu sürece çekebilirsiniz.
 • Cep telefonlarınıza TL yükleme işlemi yapabilirsiniz.
 • Hesabınıza para yatırabilir veya para çekme işlemi yapabilirsiniz.
 • Havale ve eft işlemlerinizi halledebilirsiniz.
 • Diğer bankaların kartları ile belli bir komisyon ödeyerek para çekebilirsiniz.
 • İş Bankasından atmlerinden döviz alım ve bozum işlemlerini banka müşterisi olmasanız da yapabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar
 1. Sabri Özaydın dedi ki:

  Kart hesabımdan günlük atmden ne kadar
  Para çekebilirim

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Merhabalar konuda belirtiğimiz gibi hesabınızın türüne göre işbankası çekim limiti 1500 TL – 2500 TL arası değişmektedir.

 2. Enes dedi ki:

  Kolay gelsin ben bi gün de 5 bin 5 bin olarak çekmek istiyorum bunun için ek bi ücret ödeyebilirim Kacralik bir ödeme yaparım

  1. Muammer Ay dedi ki:

   Karekod ile 3000 çekebilirsiniz. Daha sonra da kartlı olarak 2000 çekersiniz. Limitler birbirini etkiliyor mu emin değilim ama denemenizde fayda var .

 3. ahmet tansel dedi ki:

  iş ceple karekod uygulaması ile nasıl para çekebilirim

 4. Adem dedi ki:

  Ben kredi kartı başvuru yaptım kartım süneye gelcek ana ben kartın şübeye ne zaman gelecek öğrenemiyoruz müşteri hizmetlerini aradığımda ne yapmam lazım bu karttta başvurusu onaylandı onaylı olarak 5 gün geçti acAba şübeye geldımı nasıl öğrenirim