Ing kredi postam
ing kredi postam

Sosyal çevrede kredi postam kelimesini görenlerin yada duyanların meraklarına yenik düşmesine neden olan kişilerden biri olabilirsiniz. O halde İng Bank Kredi Postam hakkında sizlerin merakını giderelim istedik.

Eski Köye Yeni Adet” getiren İNG BANK getirdiği yeni kredi türünü PTT işbirliği ile tüketicilerine sunmaya başladı. PTT müşterileri ve buradan maaş alan emeklilere özel olarak projelendirilen İng Bank Kredi Postam banka şubesine ulaşamayanlar için önemli bir beklentiyi karşılayan hizmet olduğunu hatırlatalım.

PTT müşterisine göre farklı oranlarda faiz uygulanan kredi postam emekliler için % 1,54 faiz oranı belirlenmiş. PTT’nin diğer müşterileri için ise % 1,99 faiz ile krediden faydalandırılmaktalar.

İhtiyaç Kredisi Başvuru Şartları

Bu kredinin en önemli özelliği emekli kişilerin yanına bağlı olarak tahsis edilmesidir. Yaş sınırı 75 olan kredinin vadesi de yaşa göre sınırlı tutulmuş. 74 yaşındaki bir emekli 12 ay vade ile kredi alabilirken, 72 yaşındaki bir kişi de 4 yıllık vadeli alabiliyor. Yaşınız 75 ise kredi alamıyorsunuz.

Krediye nüfus cüzdanınız ile başvurabilirsiniz. Fakat maaşınızı buradan almıyorsanız gelir belgeniz ya da çiftçi iseniz çiftçilik belgeniz talep edilebiliyor.

Kredi Postam Limitleri

Kredi limiti 1000 TL ile 45 bin TL arasında belirlenmiş ve vadesi en fazla 48 ay üzerinden yapılıyor.

İng Bank Kredi Postam sahibi olmak isteyenler ya da bu hizmetten yararlanarak kredi kullanmak isteyen emeklilerin yapması gerektiği tek husus gerekli evraklarınız ile bir İng Bank şubesini ziyaret etmek olacaktır.

Bulunduğunuz bölgede İNG Şubesi bulunmuyor olabilir. Bu nedenle ülkenin her bir yerinde şubesi bulunan PTT şubeleri üzerinden bu krediyi çekebilir ve ödemelerinizi yine buralardan yapabilirsiniz.

Elbette kredi ihtiyacı bulunan tüketicilerin bu hizmetten faydalanmadan önce iyi bir araştırma yapması gerekir. Çünkü uygun faiz ve uygun kredi demek tüketicinin cebinden çıkacağı daha az para anlamına geliyor. Onlarca banka ve finans kuruluşundan sağlayabileceğiniz kredilerinin özellikleri, ödeme koşulları gibi faiz oranları da farklılık gösteriyor. Arada oynayacak % 0,01 oranındaki faiz bile alacağınız yüklü miktarlardaki krediler için önemli hacimler oluşturabilir.

Kredicim.net olarak kredi kullanmak isteyen tüm okuyucularımızı iyi ve kötü anlamda bilgilendirme yapmak istememiz en büyük sebeplerinden birisi alternatif olarak bütün hususların dikkate alınmasını sağlamaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir