Ing bank 2 el tasit kredisi
ing bank 2 el tasit kredisi

Hiç kullanılmamış araçlar için kredi kullanmanın yolları bir hayli fazla ve alternatifleri bulunurken bankalar aynı şekilde ikinci el taşıtlar için kredi imkanlarını sıfır km araçlarda tanıdıkları gibi sağlamazlar.

Her bankada olduğu gibi İNG Bank, talep görmesi halinde müşterilerine ikinci el taşıtlar için kredi imkanı verirken, alacakları aracın taksit tarihleri ile ödemelerini kişi kendisi belirlerken miktarlarda ise size alternatifler sunuluyor.

İNG Bank Hangi Araçlara Kredi Veriyor

2. El taşıt alımları için kullanacağınız kredi vadesi 48 ay’a kadar kullanılabiliyor. En önemlisi ise krediyi ancak 8 yaşına kadar olan araçlar için talep edebiliyorsunuz. Kredi faiz oranı 3-6 ay arası için 0,99 iken 48 ay için 1.44’e çıkıyor. Alacağınız kredi tutarının yüzde 0,5’i kadar kredi tahsis ücreti kesilmesi yasal. Yani 50 bin lira için 250 lira ödemeniz gerekiyor. Ayrıca üç ay erteleme ve eşit taksitlerde geri ödeme imkanınız var. 2. El Taşıt kredisi için kefil göstermeniz gerekmiyor ancak kaskonuzu yine İNG Bank aracılığıyla yaptırırsanız faiz indiriminden yararlanıyorsunuz.

Kaskolu 2. El Araç Kredisi

3 ile 48 ay vadelerdeki kredinizin kasko yaptırmanız ve bu kaskoyu İNG Bank aracılığıyla yaptırmanız halinde 48 ay vadeler için yüzde 1,33 faiz oranı ile kredi alabiliyorsunuz. Hayat Sigortası ve Ferdi kaza sigortası yaptırma zorunluluğu olmadığı gibi yine kefil şartı bulunmuyor. Fakat alacağınız aracı ipotek ettirmeniz gerekiyor.

İNG Bank İkinci El Taşıt Kredisi Başvuru Evrakları

Olmazsa olmazımız Nüfus Cüzdanı gibi kimliğiniz. Her ne kadar adres gösterir fatura talebinde  bulunulsa da aslında bankalar bunu kendi sistemlerinden alabiliyorlar. Ancak bu alım işlemi için ücret ödemek zorunda kaldıklarından müşterilerinden istemektedirler. Bunun için Nüfus Müdürlüğünden ya da e-devlet üzerinden ikametgah belgesi alabilirsiniz.  Aracı alacak kişinin gelir beyanı ile bordrosu, Serbest meslek erbapları  için vergi levhası, emekliler için emekli kimliği, çiftçiler için Çiftçi Belgesi istenilmektedir.

İkinci El Taşıt Almadan Önce Yapılması Gerekenler

İkinci El Taşıt Kredisi talebinde bulunacak kişi aracının alım sözleşmesini yapmadan önce hatta kaporasını vermeden önce banka ile görüşerek kredi onayı alıp alamayacağını kontrol etmelidir. Kişi bütün işlemlerini bitirdikten sonra kredi başvurusu ile kredisi onaylanmadığı takdirde kendi zararı büyük olacaktır. Çünkü imzalamış olduğu sözleşmenin iptali ile bazı yükümlülükleri kabul etmiş olabilir.

Kredi ile İkinci el  taşıt alımı yapma düşüncesinde olan kişilerin daha önceki yazılarımızdan olan 2. El Taşıt Kredisi Nasıl Alınır? başlıklı yazımızı maddi kayıp yaşamamaları adına okumaları faydalarına olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir