Subeye gitmeden kredi
subeye gitmeden kredi

Bankaların müşterileri için sunduğu pek çok farklı ürün ve özellik ile artık kredi işlemleri oldukça kolay bir şekilde tamamlanmaktadır. Her ne kadar bu işlemler için banka şubelerine evrak teslimi yapılması gerekse de bazı özel müşteriler için, banka hesaplarında herhangi bir sorun olmaması durumlarında, risk grubu içerisinde yer almayan müşterilere sunulan bir özellik olan; hsbc şubeye gitmeden krediimkanları ile buluşturuluyor.

Kredi Başvuru Kanalları

HSBC bankasından almak istediğiniz kredi seçeneğine bağlı olarak, farklı kanallar dahilinde başvurular yapmanız gerekmektedir. Elbette ki çok yüksek miktarlı krediler çekmek için banka şubesine ziyaret gerçekleştirmeniz ve görüşmeler yapmanız gerekiyor. Fakat, 5000 TL ve 10.000 TL gibi düşük tutarlara, bazı müşterin bankaya gitmeden ulaşması ve hesaplarına aktarılması mümkün olmaktadır. Bu ve diğer tür kredi çeşitleri aşağıda ki gibidir.

Genel olarak müşterilerin tercih ettiği kredi çeşitleri arasında yukarıdakiler yer alsa da elbette ki konut ve taşıt kredisi için bankalara özel olarak başvuru da bulunmak gerekmektedir. Bunu yanı sıra Kobi kredisi için de doğru banka ve işlemlerin yapılması önemlidir. Eğer ki, hsbc şubeyegitmeden kredi alınmak isteniyorsa, ancak ihtiyaç kredisi ya da bu işleme özel olan kredi çeşitleri kullanılacaktır.

Güncel faiz oranı %1,37’ den başlıyor

HSBC, müşterilerine sunduğu uygun faiz oranları ile kredi vermeye devam ediyor. Güncel olarak faiz oranı %1.37’ den başlarken, ihtiyaç kredisi için örnek hesaplama aşağıda ki gibidir.

  • Örnek olarak; 20.000,00 TL kredi almak için, 24 ay vade seçeneği kullanılırsa, aylık 1,37 faiz oranı dahilinde, ek olarak 100 TL kredi tahsis ücreti, hayat sigortası, maliyet oranı da eklenerek, toplamda 24.730,00 TL gibi bir ödeme yapılmaktadır.
  • 48 ay vade seçeneklerinden yararlanılması durumunda, aylık faiz oranları 1.45 olurken, taksit tutarı aylık 619 TL ve toplam ödenecek tutar da 30.206,00 TL olmaktadır.

Nasıl başvuru yaparım?

Başvuru kanalları, müşterilerin isteklerine göre değişiklik gösterebilir. Genel olarak tercih edilen başvurular, şu kanallardan gerçekleştirilmektedir.

  • İnternet bankacılığı
  • Telefon bankacılığı
  • Şube üzerinden başvuru

Eğer ki, bankaya gitmeye vaktiniz yok ise, internet bankacılığı ve telefon bankacılığını kullanarak, kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Eğer ki, kredi kartlarınız ve hesaplarınız başvuru yaptığınız tutara uyum sağlıyorsa, kredi notunuza bağlı olarak onay almışsanız, bakanında onay vermesi halinde tutarların hesaplarınıza yatırılma imkânı bulunmaktadır. Bunu banka temsilciniz ile görüşerek, bilgi alabilirsiniz.