Google proxima beta
google proxima beta

Google Proxima Beta izinsiz çekilen para iadesi için pek çok Google Play kullanıcısı araştırma yapmaktadır. En merak edilenler ise Google proxima nedir? ve nasıl iptal edilir? Google Play mağazasındaki uygulamalardan yapılan izinsiz para çekimi durumlarında ödemeye itiraz etme, ödemeyi bildirme veya iptal etme işlemlerinin yapılması gerekir. Google Proxima Beta para iadesi için yapılacak işlemlerin başında ödemeye itiraz etme adımı yer alır.

Google Proxima Beta Ödemeye İtiraz Etme

Google Proxima Beta ödemeye itiraz dilekçesi için yapılması gereken bazı işlemler vardır. Bir satın alma işleminin veya para gönderme ve alma işleminin sahtekarlık barındıran bir şekilde yapıldığını düşünüyorsanız, ödemeye itiraz edebilirsiniz. Google Proxima Beta gibi izinsiz bir şekilde kartınızdan para çekimi olması durumunda Google Pay’i kullanarak yaptığınız bazı ödemeleri iptal edebilirsiniz. İtiraz etmeden önce şu hususlara dikkat etmeniz gerekir:

 • Ödemenin açık provizyon olmadığından emin olmanız gerekir.
 • Google Pay, 0 veya 1 ABD doları tutarında geçici bir ücretle kredi kartınızın geçerli olup olmadığını kontrol eder. Bankanıza bağlı olarak bir hafta içinde bu işlem kontrol edildikten sonra geri alınır.
 • İtiraz edeceğiniz ödemenin Google hesabınıza erişebilen bir aile üyeniz, çocuğunuz veya arkadaşınız tarafından yapılıp yapılmadığını kontrol etmelisiniz.
 • Kısa bir süre önce bir siparişi veya ödemeyi iptal ettiyseniz, ödemenizin hesabınıza yatırılması biraz zaman alabileceği için tekrar tekrar itiraz etmek yerine sabırlı olmalısınız.

Google Proxima Beta gibi sahtekarlık barındıran bir ödeme yapıldığını düşünüyorsanız, işleme itiraz etmek için Google web sitesi üzerinden itiraz dilekçesi oluşturabilirsiniz. Bunun yanı sıra o ürünün destek ekibiyle de iletişime geçmeniz faydalı olacaktır.

Google Play Uygulamasında Aboneliği İptal Etme

Google proxima beta nedir

Google Play abonelik iptali için de dikkat etmeniz gereken bazı hususlar vardır. Google Proxima Beta gibi kredi ya da banka kartınızdan izinsiz bir şekilde para çeken uygulamalar için aboneliği iptal etmeniz faydalı olacaktır. Ancak bir aboneliği iptal ederseniz, o tarihe kadar yapmış olduğunuz ödemelerin size geri iade edileceğini düşünmemeniz gerekir. İptal işlemi geri alınamamasına rağmen, dilediğiniz zaman yeniden o uygulamaya veya hizmete abone olabilirsiniz.

Yüklemiş olduğunuz uygulamayı, akıllı telefon, tablet veya bilgisayarınızdan kaldırmanız, o hizmete olan aboneliğinizi iptal etmez. İptal işlemi için farklı bir yol izlemelisiniz. Google Play uygulaması üzerinde aboneliği iptal etme ya da değiştirme işlemi için şu adımları gerçekleştirmeniz gerekir:

 • Google Play resmi web sitesine gidin.
 • Doğru Google Hesabı’nı kullanarak oturum açıp açmadığınızı kontrol edin.
 • Sol tarafta yer alan “Aboneliklerim” butonuna tıklayın.
 • İptal etmek istediğiniz aboneliği seçin.
 • Daha sonra “Yönet” adımının ardından “Aboneliği iptal et” bağlantısına tıklayın.
 • Gösterilen onay sekmesinde “Evet” işaretleyin ve işlemi tamamlayın.

Google Play üzerinde yer alan bir uygulama, sahtekarlık veya çeşitli sebeplerden dolayı mağazadan otomatikman kaldırılırsa, bu uygulamayla ilgili aboneliğiniz de iptal edilir. Fakat geçmişteki aboneleriniz için ödeme yapılmaz. Bu yüzden ödeme geri alabilmek için para iadesi adımlarını gerçekleştirmeniz gerekir.

İnceleyebilirsiniz: İPÇ Şifresi Nasıl Alınır?

Google Play Uygulamasında Geri Ödeme Alma

Google Play Uygulamasında geri ödeme işlemi için doğrudan uygulama geliştiricisi ile de iletişime geçebilirsiniz. Kartınızda veya başka bir ödeme yönteminizde sizin ya da tanıdığınız birinin yapmadığı bir Google Play satın alma işlemi bulursanız işlem tarihinden itibaren 120 gün içinde yetkisiz ödeme bildirebilirsiniz. Geri ödeme yani para iadesi alabilmek için Google Asistan’ı kullanarak da geri ödeme talebinde bulunabilirsiniz. Google Proxima Beta para iadesi için bu adımları resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz.

4 Comments

 1. Benim kartımdan izinsiz para çekildi proxima beta benim paramı iade et yoksa mahkemeye kadar yolum var

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir