Garanti mtv odeme
garanti mtv odeme

Taşıt sahiplerinin Temmuz ay’ına girilmesi ile en çok merak ettiği noktalardan birisi sahibi oldukları taşıtlar için ödemeleri gereken  olan Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV)’ni nasıl ödemeleri gerektiğidir. Gelişen teknoloji ödeme yolları sayısını artırırken elbette insanlar sahip oldukları kanalları tercih etme yoluna gidiyorlar. Bu yüzden Garanti Bankası ile çalışanlar, Garanti Bonus Kredi Kartı kullananlar ödemeleri nasıl gerçekleştireceklerinin yanında kampanyaları ve taksit olup olmadığı hususlarını merak ederler.

Garanti Bankası MTV Ödeme Kampanyası

Motorlu Taşıtların Vergi ödemeleri bilindiği gibi Ocak ve Temmuz aylarında iki dönem olarak yapılıyor. Temmuz ay’ına girmezin ardından sene başında ne kadar ödeyeceklerini öğrenen araç sahipleri bu ay sonuna kadar gerçekleştirilmesi gereken ödemelerini yapma çabasına dahil oldular. Bu anlamda Garanti Bankası ödeme kanallarını tercih eden taşıt sahipleri Vestel’den alacakları televizyonlar için yüzde 20 indirim fırsatını edinmiş olacak. Ödeme sonrası elde edilecek indirim kuponları SMS yoluyla cebinize geliyor. 20 Ağustos tarihine kadar geçerli ve bu dönem sonrasında indirim yapılamıyor.

Garanti MTV Ödemeleri Kaç Taksitle Olacak

Garanti Bankasının mevcut şubeleri, internet, Garanti Cep, Alo Garanti gibi kanallari ile Gelirler İdaresi Başkanlığının internet sitesi üzerinden gerçekleştirecekleri MTV ödemelerine 3 taksit imkanı  sunuyor.

Garanti MTV Ödemelerini Nasıl Yaparım?

Dijital bankacılığın bütün olanaklarını kullanan Garanti Bankası internet bankacılığında ödeme sayfasından sonra Vergi Ödemeleri ve Motorlu Taşıtlar Vergisini seçerek gerçekleştiriyorsunuz.  Garanti Cep kullanan tüketiciler ise İşlemler menüsünden, Ödemeler, Vergi Ödemeleri ve MTV ödemeye seçmeli. Garanti Bankasının  internet sitesinden yapılacak ödeme ise Hızlı Öde menüsü ile, Hızlı al, MTV/ Trafik Cezası öde seçenekleri kullanılıyor.

Garanti Bankası MTV kampanyası ve taksitli ödeme ise 1 Temmuz 31 Temmuz arasında yapılan ödemeler için geçerli olacak.

Gelirler İdaresi Başkanlığından MTV Ödeme

https://intvd.gib.gov.tr/internetvd/template.jsp?page=IVD_MENU_MTV sayfası üzerinden aracınıza ve kendinize ait bilgilerin girişi ile birlikte aracınıza ait vergileri, trafik cezalarını ödeme imkanınıza sahip. Buradan gerçekleştireceğiniz ödemeler kredi kartınız ile yapılmaktadır ve güvenlik bir şekilde kartınıza gelen SMS şifre ile yapılır. Burada taksitlendirmeler görülmemekte kullandığınız kartınız ile bankanızın yapacağı kampanyalar ile taksitlere bölünmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir