Garanti bankasi kredi hesabi acma
garanti bankasi kredi hesabi acma

Garanti Bankası tecrübeli ve güler yüzlü personeliyle 1946’dan günümüze kadar bankacılık sektöründe hizmet vermektedir. Garanti Bankasından Kredi Hesabı açmak isteyen kişilere uygun faiz oranları ve ödeme kolaylığıyla destek verilmektedir.

Bankalar kredi pazarlama yarışında iken müşterilerine kredi hesabı açtırma konusunda bir zorluk çıkarmamaktadırlar. Fakat sizin kredi alabilme durumunuza göre farklılık gösteriyor ki, her istekte böyle bir hesabın açılması mümkün olmayabiliyor.

Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırmak İçin Gerekli Belgeler Nelerdir? 

Garanti Bankası Kredi Hesabı açtırmak isteyenler nüfus cüzdanıyla birlikte en yakın Garanti Bankası şubesine başvuru yapabilirler. Ancak çalışma şeklinize göre banka şubelerinden farklı belgeler istenebilir. Bu belgeler:

Ücretli çalışıyorsanız, iki aydan eski olmayan güncel bordro veya maaşınızdan haciz kesintisi olup olmadığına dair güncel gelir yazısı istenmektedir. Ayrıca SGK sicil numarası ve iş yeri sicil numarası da sizden talep edilir. Emekli iseniz, emekli maaşınızı gösteren banka hesap cüzdanı ve emekli kartınız istenmektedir. Şahıs şirketi iseniz, güncel hesap özeti, vergi levhası ve yıllık gelir vergisi beyannamesi sizden istenen belgelerdir. Sermaye şirketi ortağı iseniz, bankanın sizden istediği belgeler yıllık kurumlar vergisi beyannamesi ve güncel vergi levhasıdır.

Kira geliri sahibi iseniz, bankanın sizden istediği 2 yıldan eski olmayan kira kontratı ve 2 aydan eski olmayan kira tahsilatına ilişkin makbuz ve kiraya konu olan yere ait tapu belgesidir. Faiz geliri sahibi iseniz, bankanın sizden istediği güncel faiz geliri belgesidir. Çiftçi iseniz, bankanın sizden istediği güncel çiftçilik belgesi ve güncel zirai kazancı gösterir belgedir.

Garanti Bankası Kredi Hesabı Açtırmak İçin Hangi Durumlarda Kefil İstenir?

Kredi başvurusu yapmak isteyen serbest meslek sahibi veya ücretli çalışan ise banka sizden kefil talep etmemektedir ancak şubeler uygun gördükleri hallerde kefil istemektedir. Kredi başvurusu yapacak olan kişinin, ek gelir talep etmesi, SGK kaydının olmaması veya doğrulanamaması durumunda banka sizden gelir belgesi talep edebilir.

Türkiye Bankacılık sektöründe önemli bir yer tutan Garanti Bankası milyonlarca müşterisi ve yüzlerce şubesi ile destek verirken dijital bankacılık yoluyla da her türlü ihtiyaca cevap verebilir niteliktedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir