Kredi ve Finans Portalı

Garanti Bankası Avans Hesap Nedir?

Avans Hesap, Garanti Bankasının müşterilerinin hesaplarında kullanımına yeterli miktarda bakiye kalmadığı zaman devreye girebilecek kredili mevduat hesabıdır.

Diğer bir adıyla Garanti Bankasının müşterinin vadesiz hesaplarına tanımladığı ek hesaplardır. Bu hesabın tanımlanmasında müşterinin yetkisi ile kredi notları önem kazanır. Kişi istediği takdirde bankanın internet uygulamaları ile bankacılık hesaplarından ilgili menü adımlarıyla bu hesabı açabilmektedir ve limit belirleme haklarına bankanın ve BDDK mevzuatları dahilinde sahiptir.

Limitler kişisel müşterilere 5 bin, KOBİ’lere ise 12 bin liraya kadar tanınırken, aylık faiz uygulaması yapılır ve hesabınıza para girişi yapıldığı anda yatırılan miktar kadar para ödemesi yapılmış gibi algılanır. Aylık faiz oranı 1,84 olarak işlenen hesap işlemleri ay sonunda kesilecek faiz oranı, miktarı gibi ayrıntıların belirtildiği rapor her ay düzenli olarak kişinin beyan ettiği e-mail adresine 6502 Sayılı Kanun hükümlerince gönderilir.

Kişinin kredi notu düşük ise ve kredi kullanımına uygun bir sicil  bulunmuyorsa banka bu hesabın açılışına engel koyabilir ya da siciline oranla düşük limitlerde hesap tanımı yapabilmektedir.

Maaşlarını Garanti şubelerinden alan müşterilerin maaş hesaplarına tanının bu uygulamaya başvuruda bulunabilmek için şubelere gidebilirsiniz ya da 444 0 333 Alo Garanti’yi kullanabilirsiniz. Başvuru sonrası beş gün içerisinde sizlere e-mail ya da telefona iletişim sağlanarak başvuru sonucu bildirilmektedir.

Avans Hesabına Başvuru İçin Neler Gerekli?

Kredi notu yerinde olan kişiler gelir beyanları ve aylık gelirlerini gösteren maaş bordroları ile bu hesabın açılışı için başvurabilirler. Maaş hesabı olan kişiler aylık getiri göründüğünden internet  bankacılığı üzerinden hesap açılışı hızlı bir şekilde yapılabilmektedir. Banka hesabın açılışı için kefil isteme ve reddetme hakkını kullanabilmektedir.

Bu Konu Dikkatinizi Çekebilir !  Kredi Kartlarını İnternet Alışverişlerine Açma

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.